04. 12. 2019

Nemocnice České Budějovice, a.s. se stala dva roky po sobě absolutním vítězem kategorie Finanční zdraví v celorepublikové soutěži Nemocnice ČR 2019.

„Letošní obhajoby loňského vítězství si velmi vážíme. Je to důležitý signál pro naše pacienty i naše zaměstnance a zároveň obrovská výzva do příštích let,“ doplňuje předseda představenstva Nemocnice České Budějovice, a.s. MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D.

Jihočeský kraj podpořil Nemocnici České Budějovice, a.s.

Nemocnice České Budějovice, a.s. obdržela v roce 2019 vyrovnávací platbu z rozpočtu Jihočeského kraje za závazek veřejné služby. Účelem této platby je částečná úhrada nákladů spojených s výkonem následujících činností poskytovaných Nemocnicí České Budějovice, a.s.: poskytování lékařské pohotovostní služby (dětské i dospělé), pohotovostní služby zubních lékařů, lékárenské pohotovostní služby, pohotovostní služby na ambulancích, pracovního a soudního lékařství.

Tyto služby představují veřejné služby, které nejsou plně hrazené z veřejného zdravotního pojištění. Jihočeský kraj jako zakladatel Nemocnice České Budějovice, a.s., částečně pokrývá vzniklou finanční ztrátu příspěvkem ve výši 13 900 000 Kč.