03. 03. 2021

Bez rezervace termínu do OČKOcenter nechoďte. Je to zbytečné, apeluje kraj

Jihočeský kraj apeluje na občany, aby se bez řádné rezervace termínu nevydávali do OČKOcenter v naději, že by na ně mohla zbýt očkovací látka. Opravdu je to zbytečné.

Počet termínů k očkování je totiž vypsán na základě počtu dodaných vakcín.

Vyčkejte proto prosím vždy, až vám dorazí tzv. zvací SMS s PIN2, jejímž prostřednictvím budete vyzváni, že si již můžete zarezervovat termín na příslušný den a čas, ve kterém se následně do příslušného OČKOcentra dostavíte.

Každá očkovací dávka má tudíž svého majitele. V případě, že se v předepsaném termínu do OČKA nedostaví, uvolní se dávka pro další čekatele zapsané v pořadníku.

Pokud si s rezervací nebudete vědět rady, můžete využít například bezplatného poradenství Jihočeského kraje na telefonním čísle 800 100 450, které je v provozu od pondělí do pátku od 8 do 16 hodin.

Případně se zajít zeptat do poradenských či registračních center, která nabízejí některá města či obce.

Žádáme vás proto, buďte prosím trpěliví a do OČKOcenter se opravdu vydejte teprve poté, co obdržíte řádný očkovací termín. Ušetříte si zbytečnou cestu a zároveň nebudete přidělávat práci těm, kteří chod OČKOcenter zajišťují.

Velice vám děkujeme za pochopení.