20. 01. 2021

Vyjádření hejtmana Jihočeského kraje Martina Kuby k dodávce vakcín

Právě nám do kraje dorazily tři krabice s vakcínou.

Je to tedy 3 500 dávek. Okamžitě jsme otevřeli termíny pro zaregistrované seniory ve všech okresech. Celá dodávka bude rozdělena do okresů podle počtu registrovaných seniorů. Od zítřka tedy očkujeme seniory 80+ ve všech okresních nemocnicích, protože kapacita je tam zatím dostatečná a pouze v Č.Budějovicích už očkujeme v OČKU na výstavišti.

Vše je připraveno tak, abychom všechny dodané vakcíny aplikovali během 3 až 4 dnů. Na jihu Čech je teď zaregistrováno asi 11 500 seniorů, takže tyto dodané vakcíny nám stačí zhruba pro třetinu z Vás.

Bohužel víc nám teď nedodali. Jakmile dostaneme další dávky budeme v očkování pokračovat. Chci všechny požádat, aby zachovali klid.

Jsme dobře připraveni a jakmile budeme mít další vakcíny, všechny registrované seniory naočkujeme během pár dní.

Prosíme ještě všechny, aby do center nechodili hodinu nebo dvě dopředu. Vše je tam připravené a zorganizované. Také prosíme všechny, kteří nebudou mít termín, aby do center nechodili. Nemáme žádné “zásoby navíc” a vypisujeme termíny na všechny dávky. Nebude tedy možné očkovat někoho, kdo nebude mít termín.

Na jihu Čech to společně zvládneme ???? Martin Kuba