kvalita a bezpeci
02. 01. 2018

Oslavy příchodu nového roku se neobešly bez zranění. Nejvíce úrazů na jihu Čech řešila Nemocnice České Budějovice

Stejně jako každý rok museli lékaři z jihočeských nemocnic řešit několik případů úrazů spojených s oslavami příchodu nového roku. Nejvíce práce měli v nemocnici v Českých Budějovicích, kde poslední prosincový den ošetřili 96 pacientů.

V rámci úrazové ambulance Nemocnice České Budějovice jsme během Silvestra ošetřili
76 dospělých a 20 dětských pacientů. Hospitalizováno bylo 10 pacientů. První poranění související s použitím zábavné pyrotechniky jsme řešili již kolem 19. hodiny, kdy byl do našeho traumacentra letecky transportován 49letý pacient vietnamské národnosti. Tento pacient utrpěl poranění v oblasti hlavy, popáleniny v obličeji a dále poranění ušního bubínku,“
uvedl MUDr. Alexandr Rypl z oddělení úrazové a plastické chirurgie.

Od půlnoci do 7. hodiny ranní ošetřili na traumacentru v Českých Budějovicích celkem
14 pacientů, dalších 7 pacientů bylo hospitalizováno.  Popáleniny v oblasti rukou a krku utrpěli 3 pacienti. Další ambulantní ošetření a příjem k hospitalizaci se týkal pacientů s otřesem mozku.

„Českokrumlovští lékaři ošetřili pacienta s popálenou a zhmožděnou dlaní od petardy. Další zranění byla lehčího charakteru,“ sdělil předseda představenstva Nemocnice Český Krumlov Jindřich Florián.

Ilustrační foto: pixabay.com

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Jihočeský Kraj Diecézní charita České Budějovice Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin logo Společnost pro ranou péči ISO 27001.