hc
25. 01. 2018

Pacienti Nemocnice České Budějovice budou volit prezidenta České republiky v pátek

O druhé kolo prezidentských voleb je v Nemocnici České Budějovice velký zájem. Na základě zápisu do zvláštního seznamu voličů bude moci volit 213 pacientů, což je více než v prvním kole, kdy bylo zapsáno 148 voličů. Členové okrskové volební komise se v nemocnici zastaví s přenosnou volební schránkou v pátek 26. ledna ve 14 hodin.

„Volební komisaři postupně navštíví všechna nemocniční oddělení, platí to pro horní i dolní areál. Voličům předají kompletní sadu hlasovacích lístků a úřední obálku,“ říká hlavní sestra českobudějovické nemocnice Mgr. Monika Kyselová, MBA.

Lidem, kteří plánují v termínu voleb krátkodobou hospitalizaci, nebo neví, kde se budou v tyto dny pohybovat, umožní volbu voličský průkaz. Pacienti, kterým to jejich zdravotní stav dovolí, mohou volit i v místě svého bydliště. Je však třeba si zažádat o propustku z nemocnice.

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Jihočeský Kraj Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje ISO 27001.