kvalita a bezpeci
30. 09. 2019

Nemocnice České Budějovice zahajuje kampaň

Nemocnice České Budějovice, a.s. se rozhodla, že proti závažnému onemocnění chřipky nechá zdarma očkovat všechny zaměstnance s výjimkou těch, kteří mají zdravotní nebo jiné závažné důvody, proč nemohou být očkováni.
Jedná se o krok, který má především chránit samotné pacienty.

„Lékaři, sestry i ostatní zdravotníci si jsou vědomi vyššího rizika onemocnění chřipkou. Obtížně se vyhnou kontaktu s nemocnými, a navíc se pohybují v místech s větším nakupením osob, jako jsou například čekárny ambulancí. Nejenže zdravotníci mají vyšší riziko, že se nakazí, ale navíc hrozí, že se sami stanou šiřiteli chřipky mezi nemocnými, tedy osobami, které mají nejvyšší pravděpodobnost, že v důsledku nákazy chřipkou mohou zemřít,“ uvádí předseda představenstva Nemocnice České Budějovice, a.s. MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D.

foto ze zahájení kampaně

foto ze zahájení kampaně2

Kampaň upozorňuje také na hashtag #nechcichripku a webové stránky www.nechcichripku.cz.

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Jihočeský Kraj Diecézní charita České Budějovice Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin logo Společnost pro ranou péči ISO 27001.