hc
03. 10. 2016

Vyjádření ke článku uveřejněném na webu blesk.cz

Dne 3. října 2016 byl na webu blesk.cz zveřejněn článek: „Montér z Bučovic v šoku: Na cigaretách ze mě udělali mrtvolu“. Ve zmiňovaném článku je konstatováno: „Život mu zachránili v českobudějovické nemocnici. A právě tam měla prý vzniknout fotka, kterou nyní najdete jako varování na krabičkách cigaret.“ Montérem z Bučovic je přitom Pavel Vrána, který tvrdí, že si je jistý, že jde o jeho podobenku.

Nemocnice České Budějovice, a.s. tuto skutečnost vyvrací a prohlašuje, že jde o umělou kauzu, která je více směšná, než jakkoli skutkově podložená. Z volně dostupných zdrojů na internetu je možné zjistit, že na fotografii je německý herec, který dal souhlas se zveřejněním na krabičce cigaret Evropské komisi, která celou kampaň na krabičkách cigaret zastřešuje.

Na stejné krabičce se již v minulosti „poznali“:

• Rakušan Franz Wegerer,
  • Belgičan Joseph Nizet,
  • Němec Harald Molter.

Absurdnost tvrzení lze doložit celou řadou dalších medicínských faktů, které ovšem s ohledem na pacienta a důvěrnost zdravotních informací, nezveřejňujeme.

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Jihočeský Kraj Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje logo katolicika asociace ISO 27001. logo