11. 08. 2016

Rozhovor se zdravotními klauny, kteří rozdávají radost v naší nemocnici

Zdravotní klauni: Když se pláče smíchy, je to ta nejkrásnější věc

Už nekolik let Už několik let si nasazují červené nosy a týden za týdnem rozveselují děti, které tráví dny v nemocnici. Stanislava Kočvarová a Jana Wertigová jsou profesionální zdravotní klauni. Oblíbení zdravotní klauni, musí se dodat... Dětičky, které je už znají, se na ně vždycky nesmírně těší. Ty, co se s nimi setkávají poprvé, mají zážitek, na který už možná nikdy nezapomenou. Že se pacienti mohou smát natolik, že jim tečou slzy? V Nemocnici České Budějovice je to díky zmíněným ženám a jejich kolegům každotýdenní praxe.

Jak se člověk dostane k tak zajímavému povolání, jakým zdravotní klaun bezesporu je?

Jana Wertigová: Mně osobně zdravotního klauna přiblížila před lety spolužačka v Praze. Zaujalo mě to, tak jsem si zjistila potřebné informace a vše se dalo do pohybu.

Stanislava Kočvarová: Já se k této práci dostala přes kolegyni, která dělá divadlo a zároveň klauna... Nabízí se otázka, zda zdravotního klauna dělají lidé, kteří mají vztah ke zdravotnictví, nebo spíše k divadlu...

Celý rozhovor najdete - zde

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Jihočeský Kraj Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin ISO 27001.