12. 08. 2016

V Č. Budějovicích volí metodu výměny srdečních chlopní na míru pacientům

Doslova na míru konkrétnímu pacientovi – tak postupují lékaři českobudějovického kardiocentra při volbě metody náhrady aortální chlopně. Odchylují se přitom v řadě případů od standardní operace přístupem přes hrudní kost k šetrným zákrokům.

Zúžení až neprůchodnost aortální chlopně je velmi častou srdeční vadou ve vyšším věku. Může se projevovat dušností, sníženou výkonností, bezvědomím nebo opakovaným srdečním selháním. Přibližně třetina pacientů s těžkým zúžením aortální chlopně však již nemůže být pro pokročilý věk i přidružená onemocnění operována klasickým chirurgickým způsobem, takže ještě donedávna jim nebylo možné pomoci.

Dnes u těchto nemocných lze použít i jiné alternativní přístupy s použitím inovativních technologii. Transkatetrová implantace (TAVI) a bezstehové chlopně představují dvě nejvýznamnější změny v léčbě aortálních chlopenních ochoření v posledních letech.

Celá tisková zpráva - zde

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Jihočeský Kraj Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin ISO 27001.