04. 11. 2020

Českobudějovická nemocnice převzala pět plicních ventilátorů jako dar od výrobce zdravotnické techniky BTL

Plicní ventilátory i respirátory třídy FFP2 vyvinuté a vyráběné BTL jsou standardně certifikovány pro použití v EU. Respirátory mají také EUA certifikaci v USA. Jejich vývoj a výroba byly financovány výhradně ze zdrojů společnosti BTL.

"Darované ventilátory jsou pro nás velkou pomocí v boji s pandemií koronaviru. Díky zaškolení zdravotnického personálu můžeme navíc novou techniku začít okamžitě využívat. Velmi si proto vážíme rychlé reakce BTL," uvedl generální ředitel českobudějovické nemocnice MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D.