20. 10. 2017

Cerebrovaskulárního sympozia v Japonsku se aktivně zúčastní neurochirurg Jiří Fiedler z Nemocnice České Budějovice

Ve dnech 27. až 29. října se v japonském městě Nagoja uskuteční mezinárodní cerebrovaskulární sympozium zaměřené na cévní onemocnění mozku. Hlavním tématem je mrtvice. MUDr. Jiří Fiedler, Ph.D. zde bude jménem českého týmu prezentovat multicentrický grantový projekt SONOBIRDIE. Tato práce zkoumá vliv sonolýzy (vystavení střední mozkové tepny ultrazvukovým vlnám) na výsledek operace zúžené krkavice.

Součástí sympozia bude anatomický workshop, který je zaměřený právě na tyto operace.
MUDr. Jiří Fiedler bude jediným lektorem, který není z Japonska.

Na druhém cévním workshopu Světové neurochirurgické federace neurochirurgů (WFNS, World Federation of Neurosurgical Socities) pod patronací prof. MUDr. Vladimíra Beneše bude Jiří Fiedler jedním z přednášejících k tématu chirurgické léčby mozkové ischemie.

„Je nám ctí, že náš lékař bude mezi špičkovými odborníky z celého světa, jako jsou prof. Takanori Fukushima nebo prof. Michael Lawton z USA,“ říká předseda představenstva Nemocnice České Budějovice MUDr. Břetislav Shon.

Cerebrovaskulární onemocnění je laické veřejnosti známo pod pojmem mrtvice. „Mrtvici dominantně léčí neurologové a intervenční radiologové, ve výjimečných případech ji řeší neurochirurg. Neurochirurgické oddělení českobudějovické nemocnice provádí tyto zákroky v takovém objemu
a s takovými výsledky, že jsme svou prací zaujali kolegy z celého světa,“
dodává
MUDr. Jiří Fiedler Ph.D.

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Jihočeský Kraj Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin ISO 27001.