22. 09. 2020

Nemocnice České Budějovice rozdělí odběrná místa k vyšetření na COVID-19 a zavede objednávkový systém

Nemocnice České Budějovice, a.s. rozdělí od středy 23. září odběrná místa k vyšetření na COVID-19. Stanoviště, které se nachází před hlavním vstupem do nemocnice, bude od středy určeno pouze pro PĚŠÍ. Odběrné místo pro AUTOMOBILY vznikne v areálu Jihočeského letiště České Budějovice a.s. v Plané u Českých Budějovic.

Obě odběrná místa budou otevřena ve všední dny od 9 do 14 hodin, přičemž kapacita každého z nich bude 200 stěrů denně.

Nemocnice České Budějovice, a.s. rozděluje odběrná místa z důvodu enormní vytíženosti, která v uplynulých dnech způsobila dopravní kolaps v Českých Budějovicích.

Naše odběrné místo využívaly osoby ze Středočeského kraje i z hlavního města Prahy z důvodu promptního provedení vyšetření bez nutnosti objednání. V důsledku toho jsme toto pondělí odebrali za účasti operativně přidělených zdravotnických pracovníků, kteří se standardně na činnosti odběrného místa nepodílí, rekordních 821 vzorků na onemocnění COVID-19,“ uvedl předseda představenstva Nemocnice České Budějovice, a.s. MUDr. Ing. Michal Šnorek, Ph.D.

Objednávkový systém bude dostupný od úterý 22. září 17 hodin na https://www.nemcb.cz/.

Provedení odběrů bez předchozího objednání již nebude možné. Nemocnice České Budějovice, a.s. i nadále provádí testování pouze u osob indikovaných KHS Jihočeského kraje nebo ošetřujícím lékařem.

Nemocnice České Budějovice, a.s. je páteřní nemocnicí Jihočeského kraje a zajišťuje
a koordinuje péči o pacienty s prokázanou infekcí COVID-19 nebo s podezřením na ni. Více informací k testování naleznete na webu infekce.nemcb.cz.