kvalita a bezpeci
23. 03. 2016

Nová lůžka umožňující společný pobyt dětí v inkubátorech s jejich matkami

V Budějovicích mají novorozenci v inkubátorech a jejich matky nejvíc lůžek

Předčasně narozené či nemocné děti získaly v Perinatologickém centru intenzivní péče českobudějovické nemocnice dalších pět nových lůžek, která umožňují dlouhodobý společný pobyt dítěte v inkubátoru společně se svou matkou na jednom pokoji. Toto specializované pracoviště, nyní společně s porodnicí umístěné ve zcela novém pavilónu za cirka 210 miliónů korun, tak disponuje již 26 těmito lůžky, což je v současné době nejvíce v celé České republice.

„Jde o další významný krok k zajištění co nejtěsnějšího kontaktu dětí umístěných v inkubátorech s jejich matkami. Dosavadních jednadvacet těchto lůžek jsme v závěru minulého roku rozšířili na šestadvacet, což nás zařadilo na přední místo mezi všemi tuzemskými perinatologickými centry,“ uvedl primář Neonatologického oddělení Nemocnice České Budějovice, a. s., MUDr. Milan Hanzl, Ph.D.

Celá tisková zpráva - zde

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Jihočeský Kraj Diecézní charita České Budějovice Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin logo Společnost pro ranou péči ISO 27001.