17. 03. 2020

Informace pro dárce krve - infekce COVID 19

• Odložte odběry krve po návratu z jakéhokoliv území mimo ČR a dále i z uzavřených oblastí v ČR v rámci karanténních opatření na 28 dnů.

• Odložte odběry krve při příznacích akutního onemocnění (teplota, kašel, celková nevolnost, průjem a podobně)

• Odložte odběry při kontaktu s osobou, které byla nařízena v posledních 14 dnech karanténa hygienickou stanicí, či praktickým lékařem minimálně na 14 dnů po skončení karantény kontaktované

• Nechoďte na odběry v doprovodu rodinných příslušníků zvláště dětí.

Při vstupu na stanici dárců krve:

• Proveďte hned při vstupu na stanici dárců dezinfekci

• Pokud je to možné, mějte stále nasazenou roušku či respirátor.

• Vyplňte nově doplněk Dotazníku pro dárce krve s ohledem na infekci COVID-19.

• Nechte si v šatně změřit teplotu (v případě zvýšené teploty vyčkejte instrukcí personálu).

• Před vlastním odběrem si znovu dezinfikujte

Informace:

Laboratorní vyšetření infekce COVID-19 se v rámci odběru nevyšetřuje. Přenos krví zatím nebyl prokázán.

V případě dotazů prosím volejte na bezplatnou linku Transfuzního odd. 800603333

Děkujeme za spolupráci Prim.MUDr. Petr Biedermann

Transfuzní odd. Nemocnice České Budějovice a.s.