kvalita a bezpeci
07. 03. 2017

Nemocnice České Budějovice uspořádá Den zdraví zaměřený na zelený zákal. Připojí se k celosvětové osvětové kampani

Den zdraví ku příležitosti Světového týdne glaukomu uspořádá 13. března Nemocnice České Budějovice. Od 10 do 13 hodin si zájemci budou moci nechat změřit nitrooční tlak.

„Osvětové a preventivní aktivity spojené s glaukomem se budou konat celý týden po celém světě. Osvěta o zeleném zákalu je zajisté velmi důležitá, protože glaukom je druhou nejčastější příčinou slepoty. Bohužel symptomy, které by včas na toto onemocnění varovaly, pacient nepociťuje. K lékaři často přichází až v okamžiku, kdy špatně vidí a zrak je již nezvratně poškozen,“ upozorňuje tisková mluvčí Nemocnice České Budějovice Iva Nováková a dodává, že v současnosti je v České republice léčeno přes 400 tisíc pacientů s indikací glaukomu.

Vyšetření, které spočívá v měření nitroočního tlaku, se uskuteční v terminálu českobudějovické nemocnice bez objednání. „Jedná se o nebolestivé vyšetření, které trvá tři až čtyři minuty,“ ubezpečuje Iva Nováková.

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Jihočeský Kraj Diecézní charita České Budějovice Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin logo Společnost pro ranou péči ISO 27001.