CZ / EN
free wifi ikona youtube kanal facebook
Víc než nemocnice.
oceneni

oceneni

oceneni

Stravování pacientů a zaměstnanců nemocnice

Stravovací služby Nemocnice České Budějovice a.s., poskytují stravu výhradně hospitalizovaným pacientům, zaměstnancům nemocnice a dětem z Mateřské školy umístěné v areálu nemocnice.

Pro pacienty se zde denně připravuje celodenní strava, která je složena ze Snídaně – Přesnídávky – Oběda – Svačiny a Večeře. Jedná se o cca 1.000 denních dávek. Veškeré pokrmy se připravují dle moderních trendů dietního stravování při dodržování správných technologických postupů pro jednotlivé diety. Druh diety je vždy indikován lékařem. Pokud se jedná o pacienta s racionální dietou (bez omezení), má možnost výběru ze 3 obědů, z nich 1 je vždy bezmasý. U speciálních diet, jsou po konzultaci s nutričními terapeuty zohledněny požadavky jednotlivých pacientů, např. alergie, intolerance na některé potraviny, nebo náboženství, apod. Strava je zavážena na jednotlivé stanice a oddělení, pomocí tabletového systému v transportních skříních.

Ve stravovacích službách se dále vaří obědy dětem z mateřské školy. Pro malé strávníky, je v pracovní dny připravováno cca. 100 porcí obědů, pro děti 3 – 7 let s ohledem na pestrost stravy s naplněním doporučení spotřebního koše.

Zaměstnancům se v pracovní dny vydá cca 1.400 obědů. Část obědů je zavážena na jednotlivé stanice oddělení a operační sály, pomocí tabletového systému v transportních skříních. Do jídelny dochází kolem 1000 strávníků. Zaměstnanci mají možnost výběru z 2 druhů polévky a 6 hlavních jídel včetně jídel vegetariánských, šetřících a diabetických. Jedno z jídel je ve formě studeného salátového talíře. Ke každému  obědu dostává strávník doplněk ve formě salátu či něčeho sladkého. Pro potřeby některých zaměstnanců je připravována i speciální dietní strava bezlepková či bezlaktózová. V sobotu, neděli a ve státcích, je jídelna pro zaměstnance uzavřena a strava je dovážena přímo na stanice jednotlivých oddělení.

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin ISO 27001.
Jihočeský Kraj
Poskytování služeb obecného hospodářského zájmu je podpořeno z rozpočtu Jihočeského kraje