CZ / EN
free wifi ikona youtube kanal facebook
Víc než nemocnice.
oceneni

Pooperační období

Pooperační období začíná převozem pacienta na pooperační oddělení (RES). V průběhu prvních pooperační hodin se dle závislosti na charakteru kardiochirurgického výkonu a celkovém stavu pacienta provádí probuzení pacienta a odpojení od dýchacího přístroje. V této době se také sleduje množství krevních ztrát do hrudních drénů, které odvádějí krev z osrdečníku a pleurální dutiny. V případě vysokých krevních ztrát je nutná chirurgická revize. Dále se provádí stabilizace srdečního rytmu, úprava srdeční funkce s event. nasazením podpůrných léků.

Při nekomplikovaném průběhu se hrudní drény odstraňují 1. poperační den a pacient zahajuje rehabilitaci. Pacient je přeložen na jednotku intenzivní péče – semiRES. Intravenózní léky se postupně převádějí na perorální, bývá nutné kontrolovat srdeční rytmus, plicní funkce, diurézu, upravit hladinu glykémie atd. Postupně je pacient odpojován od monitorace a jsou odstraněny kanyly, které byly potřeba v průběhu operace (kanyla v a.radialis, permanentní močový katétr, cetrální žilní katétr). Po donastavení léčby a uspokojivém stavu pacienta i operačních ran je možné propuštění, které uskutečňujeme zpravidla 6.-7. pooperační den.

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin ISO 27001.
Jihočeský Kraj
Poskytování služeb obecného hospodářského zájmu je podpořeno z rozpočtu Jihočeského kraje
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace