CZ / EN
free wifi ikona youtube kanal facebook
Víc než nemocnice.
oceneni

oceneni

oceneni

Pracoviště klinické chemie


Ing. Marie Kašparová ved. pracoviště

Zástupce vedoucí pracoviště
Ing. Josef Gottwald

Kontakty

telefonemail
387 873 523-26biochemie@nemcb.cz

Pracoviště klinické chemie (PKCH) provádí v nepřetržitém provozu komplex laboratorních diagnostických vyšetření, od základních biochemických testů, až po vysoce specializované analýzy. PKCH se vnitřně dělí na čtyři pracoviště.

Jádrem PKCH jsou pracoviště CORE I a II, zajišťující kromě běžných biochemických vyšetření krve a moče i analýzy z oblasti vnitřního prostředí; likvorologie a terapeutického monitorování léčiv. Pracoviště poskytuje služby v nepřetržitém provozu. Součástí automatizované analýzy jsou mimo jiné vyšetření z oblasti nádorových markerů, kardiálních markerů, endokrinologie, časných markerů sepse, vitamínů a kostního metabolizmu.

Pracoviště klinické a soudní toxikologie provádí jak laboratorní vyšetření z oblasti klinické toxikologie (akutní intoxikace, návykové látky, aj.), tak laboratorní toxikologická vyšetření pro forenzní účely, včetně toxikologických vyšetření pitvaných osob a vyšetření krve na obsah alkoholu, zejména u řidičů. Na pracovišti jsou dále prováděny specializované chromatografické analýzy a to zejména z oblasti terapeutického monitorování léčiv.

Pracoviště speciálních metod provádí zejména specializovaná biochemická vyšetření s použitím elektroforetických a chromatografických technik zaměřených na analýzu proteinů. Výsledky těchto vyšetření jsou používány zejména v oblasti hematoonkologie, diabetologie, nefrologie a neurologie

PKCH garantuje nepřetržitý centrální příjem biologického materiálu pro celé Centrální laboratoře. Poskytuje, mimo vlastních analýz, také služby v oblasti indikace a interpretace vyšetření. Rovněž zajišťuje provádění různých zátěžových testů, včetně jejich hodnocení.

PKCH provádí odběr žilní krve u dětí nad 10 let a dospělých v odběrovém traktu CL pro zdravotnické účely. Tento odběr žilní krve se provádí u pacientů s požadavky na laboratorní vyšetření prováděná v CL.

Seznam vyšetření zde

Žádanky ke stažení:

Biochemické vyšetření krve

Biochemické vyšetření moče a stolice

Statim biochemické vyšetření krve

Statim biochemické vyšetření moče

Terapeutické monitorování léčiv

Toxikologické vyšetření

Vyšetření mozkomíšního moku

Glykemický profil

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin ISO 27001.
Jihočeský Kraj
Poskytování služeb obecného hospodářského zájmu je podpořeno z rozpočtu Jihočeského kraje