CZ / EN
free wifi ikona youtube kanal facebook
Víc než nemocnice.
oceneni

oceneni

NUTRIČNÍ TERAPEUTI

 

Nutriční terapeuti v Nemocnici České Budějovice, a. s. pracují přímo na úseku stravovacích služeb.

Mezi jejich každodenní povinnosti patří sestavování jídelních lístků pro zaměstnance a pacienty. V současné době se ve stravovacím zařízení připravuje denně 10 základních diet + 10 diet speciálních, nebo odvozených od diet základních. Nutriční terapeutky plánují a normují i velmi specifické diety, jako např. dietu při fenylketonurii, veganskou stravu, stravu bezlepkovou, bezlaktózovou, apod.

Jídelní lístky jsou sestaveny taky, aby vyhověly současným trendům v oblasti stravování, a zároveň splňovaly požadavky na dietní omezení u jednotlivých diet.

Zároveň s tím nutriční terapeutky kontrolují technologickou přípravu a dodržování dietních postupů přímo na kuchyni a kontrolují expedici teplé a studené stravy na jednotlivá oddělení.

Hlavním cílem nutričních terapeutů je vytipovat pacienty s malnutricí (Malnutrice je označení pro takový dlouhodobý stav výživy pacienta, který nepokrývá všechny jeho potřeby). Jedná se především o pacienty v seniorsklém věku, pacienty onkologicky nemocné, pacienty s různými střevními záněty, pacienty po komplikovaných operacích.

U pacientů, kteří podle nutričního screeningu vykazují již těžší formu malnutrice, doplňujeme nutriční ztráty sippingem (nutridrink, fortimel, cubitan).

Dalším faktorem zlepšujícím nutriční stav pacienta je spolupráce s rodinou. Zde se snažíme o edukaci všech rodinných příslušníků o způsobu zkvalitnění nutriční péče z hlediska nejoptimálnějšího řešení.

V Nemocnici České Budějovice, a.s. je nutriční tým složen z lékaře specialisty, nutričních terapeutek a vedoucího stravovacího zařízení.

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin ISO 27001.
Jihočeský Kraj
Poskytování služeb obecného hospodářského zájmu je podpořeno z rozpočtu Jihočeského kraje
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace