Ambulance pro chrápání a poruchy spánku

Ambulance pro chrápání a poruchy spánku je specializovaná poradna a zaměřuje se na chrápání a poruchy dýchání ve spánku. Jedná se především o pacienty s ronchopatií a takzvaným OSAS - obstrukčním sleep apnoe syndromem.

Ronchopatie (neboli chrápání) je zvukový fenomén vznikající během spánku, který je způsoben vibracemi struktur horních cest dýchacích (uvula, měkké patro, kořen jazyka). U OSAS se jedná o opakované epizody obstrukce horních cest dýchacích během spánku se zástavou dechu, obvykle doprovázené poklesem saturace hemoglobinu kyslíkem v krvi.

Ve specializované poradně na základě anamnézy pacienta a dotazníku provádíme klinické ORL vyšetření. Ve spolupráci se spánkovými laboratořemi nemocnice se věnujeme této problematice poruch dýchání ve spánku a pacientům nabízíme chirurgickou léčbu chrápání a obstrukční spánkové apnoe. U prostého chrápání provádíme především radiofrekvenční uvulopalatoplastiku. U lehkého a středně těžkého syndromu spánkové apnoe nabízíme především klasickou uvolopalatofaryngoplastiku nebo tzv. víceúrovňovou chirurgii, kdy je navíc kořen jazyka ošetřen radiofrekvenční termoterapií.

Naleznete nás v pavilonu E - v dolním areálu Nemocnice :

foto mapa arealu

Vstup do budovy: