387 87 11 11
Víc než nemocnice.

Spektrum poskytované péče

Oddělení otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku poskytuje ambulantní i chirurgickou péči v celém rozsahu oboru.

Chirurgická péče

Všeobecné otorinolaryngologické chirurgické výkonytonzilektomie, tonzilotomie, adenotomie, zavedení ventilačních trubiček, exstirpace uzlin, exstirpace cyst, exstirpace píštělí.

Chirurgie nosu, vedlejších dutin nosních a přední lební baze – od septoplastik, rinoplastik, různých druhů turbinoplastik přes endonazální endoskopické výkony až po pokročilé endoskopické výkony na spodině lební a resekční výkony na vedlejších nosních dutinách a obličejovém skeletu ze zevního přístupu. Od roku 2018 je ORL oddělení vybaveno přístrojem pro elektromagnetickou navigaci.

Chirurgie ucha - provádíme kompletní spektrum sanačních a rekonstrukčních ušních operací včetně operací otosklerózy.

Chirurgie hrtanu a hltanu – endoskopické výkony, často s využitím operačního mikroskopu s laserem.

Chirurgie slinných žláz - nejčastěji nádorových onemocnění, které postihují především příušní slinnou žlázu. Součástí výkonu je vždy neuromonitorace lícního nervu.

Chirurgie štítné žlázy a příštítných tělísek se specializací zejména na operace zhoubných nádorů štítné žlázy a jejich krčních metastáz včetně neuromonitorace zvratného nervu.

Onkochirurgické výkony v oblasti horních cest dýchacích a polykacích - u menších nádorových onemocnění endoskopické odstranění, u pokročilých karcinomů rozsáhlé resekční výkony ze zevního přístupu, které spočívají v částečném či úplném odstranění hrtanu nebo hltanu. Součástí chirurgické léčby je i odstranění krčních uzlinových metastáz.

Chirurgie u pacientů s chrápáním a obstrukční spánkovou apnoí – radiofrekvenční termoterapie v oblasti hltanu u menších poruch či klasickou chirurgii v oblasti hltanu tzv. uvulopalatopharyngoplastiku nebo tzv. víceúrovňovou chirurgii, kdy je navíc kořen jazyka ošetřen radiofrekvenční termoterapií.

Naleznete nás v pavilonu E - v dolním areálu Nemocnice :

foto mapa arealu

Vstup do budovy:

foto vstup do budovy