387 87 11 11
Víc než nemocnice.

Ambulance onemocnění nosu

Rinologie je obor zabývající se diagnostikou a léčbou onemocnění nosu a vedlejších nosních dutin (VDN) a přední lební baze.

Diagnostikou a léčbou onemocnění nosu a vedlejších dutin nosních se zabývá všeobecná ORL ambulance. Specializovaná rinologická ambulance se stará o vybrané pacienty s onemocněním nosu a vedlejších dutin nosních. Jedná se především o komplikované a recidivující chronické zánětlivé onemocnění, kontroly u pacientů po léčbě nádorových onemocnění v dutině nosní a vedlejších dutinách nosních či pacienti s únikem mozkomíšního moku v oblasti z nosu. Významnou součástí našeho pracoviště je i operační léčba onemocnění nosu a vedlejších nosních dutin.

Pracoviště je jihočeským centrem funkční endonazální endoskopické chirurgie nosu a vedlejších dutin nosních, slzných cest a očnice. Ve spolupráci s neurochirurgickým oddělením provádíme také specializované výkony v oblasti přední lební baze.

Na pracovišti využíváme nejmodernější techniku, jak pro diagnostiku, tak pro operační řešení v oblasti dutiny nosní a vedlejších dutin nosních.

Jedná se o 

  • rigidní a flexibilní endoskopické přístroje s videozáznamem
  • zobrazení s rozlišením 4K
  • shavery
  • elektromagnetická navigace pro přesnou detekci struktur
  • pro funkční výkony v oblasti dutiny nosní a vedlejších dutin nosních zlepšujících dýchání je k dispozici radiofrekvenční termoterapie, umožňující ambulantní provádění výkonů

 

Naleznete nás v pavilonu E - v dolním areálu Nemocnice :

foto mapa arealu

Vstup do budovy:

foto vstup do budovy