Primář

MUDr. Lubor Mrzena, Ph.D.

Vrchní sestra

Mgr. Jitka Kubátová

MUDr. Václav Sýkora - Zástupce primáře

Jménotelefonemail
Sekretariát387 878 501orl@nemcb.cz
Recepce387 878 504
Ambulance387 878 520
Lůžka387 878 508
Mgr. Natálie Vopavová - logopedka387 878 523

Základní charakteristika oddělení

• Oddělení otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku (ORL) naleznete v dolním areálu nemocnice v pavilonu E
  • Ambulantní část je umístěna v pavilonu E v 1. patře.
  • Lůžková stanice je umístěna v pavilonu E ve 3. patře.
  • Operační sály se nacházejí v pavilonu E ve 4. patře.
  • ORL  zajišťuje vyšetření a léčbu, včetně chirurgické léčby, nemocí ucha, rovnovážného ústrojí, nosu a vedlejších nosních dutin, hrtanu, polykacích cest, krku, slinných žláz a štítné žlázy.
  • Lůžkové oddělení provádí komplexní rozsah operací v oboru na moderně vybavených operačních sálech pro dospělé i děti.
  • Ambulantní část oddělení poskytuje služby ve všeobecných a specializovaných ambulancích
  • Oddělení úzce spolupracuje s ostatními obory při léčbě onemocnění hlavy a krku.
  • Ve spolupráci s onkologickým oddělením zajišťujeme komplexní péči o nemocné se zhoubnými nádory v oblasti hlavy a krku. ORL tým na onkologickém oddělení je každý čtvrtek od 9,00 do 13,00 hodin.
  • Součástí ORL jsou také dva operační sály. ORL oddělení dále dvakrát týdně využívá jeden operační sál pro dětské pacienty, který je umístěn v Horním areálu nemocnice v operačním traktu chirurgického pavilonu v blízkosti Dětského oddělení.
  • V souladu se současnými trendy velkou část hospitalizovaných tvoří pacienti přijímaní k operacím.
  • Charakter oboru nám umožňuje pacienty brzy propouštět do domácího ošetřování. V současné době tak převažují jednodenní nebo krátkodobé hospitalizace.

• O historii a vývoji našeho oddělení se můžete dočíst v Nemocničním zpravodaji ZDE

Více o oddělení

Naleznete nás v pavilonu E - v dolním areálu Nemocnice :

foto mapa arealu

Vstup do budovy: