CZ / EN
free wifi ikona youtube kanal facebook
Víc než nemocnice.
oceneni

oceneni

oceneni

Laboratoř klinické mikrobiologie


MUDr. Magda Balejová ved. laboratoře

Zástupce vedoucí laboratoře
MUDr. David Šůs

Kontakty

telefonemail
387 873 700 mikrobiologie@nemcb.cz

Laboratoř  lékařské  mikrobiologie provádí laboratorní diagnostiku infekčních onemocnění bakteriologickou, parazitologickou, mykologickou a virologickou s využitím přímých metod - mikroskopie, kultivace, přímého průkazu antigenu a metod nepřímých - sérologie. Poskytuje konzultace k indikaci vyšetření, odběru biologického materiálu a interpretaci výsledků. Provádí konzultační a konziliární činnost k antimikrobní, antimykotické, antiparazitární a antivirové terapii. Podílí se na sledování epidemiologicky závažných infekcí a sledování a prevenci infekčních komplikací u hospitalizovaných pacientů. Zajišťuje provedení specializovaných vyšetření  nebo konfirmací výsledků ve smluvních laboratořích a vyšetření, která laboratoř neprovádí, ve spolupracujících laboratořích.

Laboratoř poskytuje své služby nemocničním i externím zadavatelům.

Součástí činnosti odborných pracovníků LKMB je pregraduální a postgraduální vzdělávání různých kategorií zdravotnických pracovníků a aktivní účast na výzkumných úkolech a odborných studiích. LKMB rovněž spolupracuje při výuce studentů SZŠ v Českých Budějovicích a studentů ZSF Jihočeské univerzity.

Laboratorní příručka Laboratoře klinické mikrobiologie - zde

Seznamy vyšetření a žádanky Pracovišť bakteriologie, parazitologie a mykologie a virologie jsou umístěny pod odkazy jednotlivých pracovišť.

 

Pracoviště bakteriologie 

Pracoviste parazitologie a mykologie

Pracoviste virologie

 

 

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin ISO 27001.
Jihočeský Kraj
Poskytování služeb obecného hospodářského zájmu je podpořeno z rozpočtu Jihočeského kraje