CZ / EN
free wifi ikona youtube kanal facebook
Víc než nemocnice.
oceneni

oceneni

oceneni

Jak se k nám dostanete

 

 

Autobusy a trolejbusy MHD

K areálu Nemocnice České Budějovice se pohodlně dostanete městskou hromadnou dopravou. Přímo u Horního areálu nemocnice se nachází zastávka U Nemocnice, kde staví tyto spoje:

  • trolejbus č. 2
  • autobusy č. 13,15 a 22

Další možností vystoupit na zastávce Šumavská, která je na Lidické třídě. Zastávka je vzdálena cca 5 minut pěší chůze od Horního i Dolního areálu nemocnice. Zde staví tyto spoje:

  • trolejbus č. 5
  • autobus č. 7
  • noční linka č. 53

Informace o konkrétním spojení získáte na webových stránkách Dopravního podnik města České Budějovice, DPJČB (www.dpmcb.cz), případně na stránkách IDOS (http://jizdnirady.idnes.cz/ceskebudejovice/spojeni/).

Doprava autem

 

Hlavní parkoviště před vstupním terminálem a pavilonem K

  • bezplatný vjezd a doba parkování 30 minut
  • zpoplatněné parkování v ceně 20 Kč za každou započatou půlhodinu nad prvních 30 minut

Horní a dolní areál

  • bezplatný vjezd a doba parkování 30 minut
  • zpoplatněné parkování v ceně 30 Kč za každou započatou půlhodinu nad prvních 30 minut

Platba za parkování probíhá přes automatické pokladny umístěné na parkovištích a u výjezdů z obou areálů.

Limit 30 minut pro bezplatné parkování slouží pro vyložení nebo naložení pacienta, pro návštěvu lékárny apod. Držitelé průkazu ZTP a ZTP/P mají parkování na vyhrazených parkovacích stáních nemocnice zdarma po předložení průkazu při výjezdu.

Hospitalizovaní pacienti mají nárok na parkovné ZDARMA na hlavním parkovišti před vstupním terminálem, pakliže se na informacích ve vstupním terminálu prokáží PROPOUŠTĚCÍ ZPRÁVOU.

Ambulantní pacienti absolvující daný den chemoterapii, radioterapii či dialýzu mají ZDARMA parkovné na hlavním parkovišti před vstupním terminálem, pakliže se na informacích ve vstupním terminálu prokáží příslušnou lékařskou zprávou nebo jiným potvrzením.

Dále jsou k dispozici placená parkoviště v ulici L. B. Schneidera. Poplatek za parkování je zde 20 Kč za každou započatou půlhodinu. Parkovné je možné platit mincemi, SMS a aplikací sefj.


Do nemocnice na kole a koloběžce

Pro cyklisty a koloběžkaře jsou k dispozici kolostavy u vstupního terminálu - před prodejnou Můj obchod. A dále v ulici L. B. Schneidera před pavilonem CH. 

Do nemocnice pěšky

Nemocnice České Budějovice je vzdálena asi 30 minut pěší chůze od centra Českých Budějovic.

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin ISO 27001.
Jihočeský Kraj
Poskytování služeb obecného hospodářského zájmu je podpořeno z rozpočtu Jihočeského kraje