CZ / EN
free wifi ikona youtube kanal facebook
Víc než nemocnice.
oceneni

oceneni

O nás

Nemocnice České Budějovice, a.s., je moderním zdravotnickým zařízením s dlouhou historií a také s mnoha současnými úspěchy.

Patříme mezi největší zdravotnická zařízení v ČR

Nemocnice České Budějovice svou rozlohou, počtem pacientů, návštěvníků a zaměstnanců připomíná malé město. V areálu se nachází např. vlastní kuchyně, jídelna, prádelna, několik obchodů a dokonce vlastní mateřská i základní škola.

Nemocnice disponuje 1 447 lůžky, čímž patří mezi největší zdravotnická zařízení v České republice. Její služby využívají klienti z celého jihočeského regionu. Nemocnice poskytuje základní, specializovanou a vysoce specializovanou péči prakticky ve všech medicínských oborech.

Ročně je u nás hospitalizováno přibližně 57 tisíce pacientů. Naši zkušení lékaři provedou téměř 30 tisíc operačních zákroků a více než 760 tisíc ambulantních vyšetření. Vloni se v naší nemocnici narodilo 2 587 dětí.

V českobudějovické nemocnici pracuje v průměru tři tisíce zaměstnanců. To z ní činí jednoho z největších zaměstnavatelů v Jihočeském kraji. Velikosti nemocnice odpovídá i výše investic. Například v letech 2008 - 2012 nemocnice investovala celkem 1,087 miliardy korun. Jediným akcionářem Nemocnice České Budějovice je Jihočeský kraj. Související informace najdete v obchodním rejstříku

Vysoká úroveň péče a úspěchy nemocnice

Nemocnice České Budějovice, a.s., poskytuje kvalitní a bezpečnou zdravotní péči na velmi vysoké úrovni, o čemž svědčí řada ocenění. 

V roce 2020 se stala absolutním vítězem v celostátním průzkumu nemocnic pořádané HCI HealthCare Institute. 

Nemocnice České Budějovice, a.s., v roce 2020 obhájila svoji první pozici z předchozích dvou let v dílčí kategorii finanční kondice, prvnenství získala také v kategorii spokojenosti zaměstnanců.

V kategorii nemocnice nad 1000 lůžek získala v roce 2019 ocenění absolutní vítěz v celostátní soutěži Kvalitní a bezpečná nemocnice 2019.

Nemocnice České Budějovice zvítězila v roce 2015 v soutěži o Nejlepší nemocnici ČR pořádanou HealthCare Institute. V konkurenci 156 nemocnic s akutními lůžky se stala absolutním vítězem jak v hodnocení pacientů, tak v kategorii Finanční zdraví. V roce 2016 dosáhla nemocnice v kategorii Absolutní vítěz na druhé místo a v kategorii Finanční zdraví své prvenství dokonce obhájila, čímž se stala vítězem již potřetí za sebou.

pro zvětšení klikněte na obrázek

V Nemocnice České Budějovice, a.s., pracuje na všech úrovních zkušený personál, který se řadí mezi špičkové odborníky nejen v České republice. Poskytujeme kvalitní a bezpečnou péči širokého rozsahu. Pacientům zajišťujeme potřebná léčiva, léčebné a ortopedické pomůcky i jiné prostředky zdravotnické techniky. Nemocnice zavádí nejnovější léčebné metody mezi prvními a její vybavení patří k nejmodernějším v Evropě.

Nemocnice České Budějovice se podílí i na zajišťování středoškolského i vysokoškolského vzdělávání, na statistickém sběru dat a na mnoha dalších důležitých činnostech.

 

 

 

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin ISO 27001.
Jihočeský Kraj
Poskytování služeb obecného hospodářského zájmu je podpořeno z rozpočtu Jihočeského kraje
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace