CZ / EN
free wifi ikona youtube kanal facebook
Víc než nemocnice.
oceneni

oceneni

oceneni

O nás

Nemocnice České Budějovice, a.s., je moderním zdravotnickým zařízením s dlouhou historií a také s mnoha současnými úspěchy.

Patříme mezi největší zdravotnická zařízení v ČR

Nemocnice České Budějovice svou rozlohou, počtem pacientů, návštěvníků a zaměstnanců připomíná malé město. V areálu se nachází např. vlastní kuchyně, jídelna, prádelna, několik obchodů a dokonce vlastní mateřská i základní škola.

Nemocnice disponuje 1 473 lůžky, čímž patří mezi největší zdravotnická zařízení v České republice. Její služby využívají klienti z celého jihočeského regionu. Nemocnice poskytuje základní, specializovanou a vysoce specializovanou péči prakticky ve všech medicínských oborech.

V roce 2021 u nás bylo hospitalizováno téměř 44 tisíc pacientů. Naši zkušení lékaři provedli více než 28 tisíc operačních zákroků a bylo provedeno více než 950 tisíc ambulantních vyšetření. Vloni se v naší nemocnici narodilo 2 474 dětí.

V českobudějovické nemocnici pracuje v průměru tři tisíce zaměstnanců. To z ní činí jednoho z největších zaměstnavatelů v Jihočeském kraji. Velikosti nemocnice odpovídá i výše investic. Na rok 2021 byl plán investic 950 mil. Kč. Jediným akcionářem Nemocnice České Budějovice je Jihočeský kraj. Související informace najdete v obchodním rejstříku

Vysoká úroveň péče a úspěchy nemocnice

Nemocnice České Budějovice, a.s., poskytuje kvalitní a bezpečnou zdravotní péči na velmi vysoké úrovni, o čemž svědčí řada ocenění. 

V roce 2020 a 2021 se stala absolutním vítězem v celostátním průzkumu nemocnic pořádané HCI HealthCare Institute. 

Nemocnice České Budějovice, a.s., v roce 2021 obhájila svoji první pozici z předchozího roku a  získala také první místo v kategorii bezpečnost a spokojenost zaměstnanců. Tohoto ocenění si velmi vážíme, jelikož zásluhu za absolutní prvenství připisujeme zejména našim zaměstnancům.

 

Nemocnice České Budějovice, a.s., v roce 2020 obhájila svoji první pozici z předchozích dvou let v dílčí kategorii finanční kondice, prvenství získala také v kategorii spokojenosti zaměstnanců.

V kategorii nemocnice nad 1000 lůžek získala v roce 2019 ocenění absolutní vítěz v celostátní soutěži Kvalitní a bezpečná nemocnice 2019.

Nemocnice České Budějovice, a.s. zvítězila v roce 2015 v soutěži o Nejlepší nemocnici ČR pořádanou HealthCare Institute. V konkurenci 156 nemocnic s akutními lůžky se stala absolutním vítězem jak v hodnocení pacientů, tak v kategorii Finanční zdraví. V roce 2016 dosáhla nemocnice v kategorii Absolutní vítěz na druhé místo a v kategorii Finanční zdraví své prvenství dokonce obhájila, čímž se stala vítězem již potřetí za sebou.

pro zvětšení klikněte na obrázek

V Nemocnice České Budějovice, a.s., pracuje na všech úrovních zkušený personál, který se řadí mezi špičkové odborníky nejen v České republice. Poskytujeme kvalitní a bezpečnou péči širokého rozsahu. Pacientům zajišťujeme potřebná léčiva, léčebné a ortopedické pomůcky i jiné prostředky zdravotnické techniky. Nemocnice zavádí nejnovější léčebné metody mezi prvními a její vybavení patří k nejmodernějším v Evropě.

Nemocnice České Budějovice, a.s. se podílí i na zajišťování středoškolského i vysokoškolského vzdělávání, na statistickém sběru dat a na mnoha dalších důležitých činnostech.

 

 

 

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin ISO 27001.
Jihočeský Kraj
Poskytování služeb obecného hospodářského zájmu je podpořeno z rozpočtu Jihočeského kraje