CZ / EN
free wifi ikona youtube kanal facebook
Víc než nemocnice.
oceneni

oceneni

Stanice pro péči o fyziologické novorozence

Stanice pro péči o fyziologické novorozence dělená na observační a roomingovou část.

Staniční sestra: Klára Šindelářová, Dis

Telefon: 387 875 742, 387 875 743

 

          Pracoviště této stanice se prolínají se stanicí šestinedělí gynekologicko - porodnického oddělení (GP). Péče o novorozence je zde svěřena výhradně personálu neonatologického oddělení a péče o maminky personálu GP oddělení. Standardně jsou novorozenci ošetřováni společně s matkami na pokojích roomingové části. Jedná se o celkem 38 novorozeneckých lůžek na 21 pokojích, z toho celkem 10 nadstandardních. Pokoje jsou vybaveny veškerým vybavením pro poskytování péče o novorozence u lůžka matky, včetně hygienického (koupací komplety, přebalovací stůl). Pro komunikaci mezi matkami a personálem je k dispozici obousměrná hlasová komunikace, což je důležitý prvek k zajištění bezpečnosti novorozenců za pobytu na společném pokoji s matkou. Zbytek lůžkové kapacity jsou observační lůžka, kde je zajištěn trvalý dohled zdravotnického personálu. Tato část stanice obsahuje kromě vyšetřovacího segmentu též kompletní zázemí pro poskytování standardní neonatologické péče. Všechny ošetřovatelské a diagnostické výkony u novorozenců zde realizujeme zásadně v přítomnosti jejich maminek (tatínků) tak, aby mohli přímo komunikovat nejen s lékaři a sestrami našeho oddělení, ale případně i s lékaři ostatních oddělení, kteří participují na péči o novorozence.

 
 

 

 

 
  

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin ISO 27001.
Jihočeský Kraj
Poskytování služeb obecného hospodářského zájmu je podpořeno z rozpočtu Jihočeského kraje
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace