Pro studenty, absolventy zubního lékařství

Nabídka stáže/praxe pro studenty zubního lékařství

Vážení studenti/vážené studentky,

pokud vás baví stomatochirurgie anebo naopak jste si vědomi svých nedostatků v tomto oboru a chcete tuto mezeru doplnit, pak je naše pracoviště vhodné pro vaši praxi.
Jsme menší oddělení, které se musí postarat o delegované a i akutní pacienty z celého Jihočeského kraje. Pacienty si vyšetříte a aplikujete své teoretické poznatky v praxi. Stanete se na chvíli členem našeho týmu. Zapojíme vás do asistencí u operací. Zkusíte si vyloučit zubní fokální infekci, pokud to bude jen trochu možné, rozšíříte si svou sbírku o další extrahované zuby a procvičíte si zašití rány. Na praxi si můžete připravit dotazy z problematiky, kterou jste na fakultě probírali a neporozuměli jste jí. Možná zrovna přijde příhodný pacient anebo vám budeme umět na základě našich zkušeností a fotodokumentace danou látku objasnit. Víte, jak se má správně vyšetřit pacient?  Na co se ptát, kam sáhnout, čeho si všímat, jak číst CT či OPG? Čím je vybaveno ÚČOCH oddělení oproti normální zubní ordinaci? Co by se vám mohlo do praxe zubního lékaře hodit?

Během praxe u nás máte tzv. volnou kartu - tj. dle vašeho uvážení trávíte čas s námi buď na ambulanci či na sále. Naším záměrem je vám něco předat a zlepšit tím kvalitu českého zdravotnictví. Pokud chcete stát během praxe v koutě a dívat se na pacienta ze tří metrů, prosím, hledejte jiné pracoviště vhodné k takové stáži.

Stáže jsou možné v průběhu celého roku. Ubytování během praxe lze zajistit na ubytovně nemocnice zdarma a lze se stravovat v závodní jídelně. Ve volném čase si můžete prohlédnout historické centrum Českých Budějovic, projít se kolem Malše či Vltavy, udělat si výlet na zámek Hluboká nad Vltavou, využít místních cyklostezek či vyrazit na kolečkové brusle.

stáž 1.jpg (69 KB)     stáž 2.jpg (74 KB)

Zpětná vazba od studentů z praxe na našem oddělení ÚČOCH v roce 2023.

Anna a další studentky LF v Hradci Králové: Rády bychom Vám chtěly moc poděkovat za možnost strávit v Českých Budějovicích velmi přínosných a inspirativních 5 dní. Celý kolektiv maxillofaciální chirurgie byl velmi přátelský a ochotný pomoci, na naše otázky jsme obdržely podrobné odpovědi, neváhaly jsme se na cokoliv zeptat. Velmi si ceníme jedinečné možnosti zúčastnit se jakožto divačky rozsáhlé celodenní operace nebo také asistence u spousty menších výkonů. I přes vytíženost všech doktorů na oddělení s námi neváhali strávit čas po pracovní době a předat nám zajímavé informace z připravených přednášek. Poprvé jsme se zde setkaly s některými možnostmi, které moderní medicína nabízí jako např. celohlavové CT, scintigrafie, kondylární shaving atd. a ke všemu nám byl podán podrobný komentář. Mezi ambulancemi a operačním sálem jsme mohly volně přecházet, vybírat si, co uvidíme.

Natálie  LF v Plzni: Ráda bych poděkovala za sebe, těch pár dní u Vás na oddělení mi moc pomohlo nejen při přípravě na státnice. Díky Vašemu přístupu i přístupu ostatních kolegů to pro mne byla nejpřínosnější stáž, jakou jsem doposud absolvovala.

Tereza  LF v Plzni: Ráda bych Vám touto cestou ještě jednou poděkovala za možnost absolvovat stáž na Vašem oddělení. Díky Vašemu přístupu, ale i ostatních členů týmu, jsem se cítila jednou z vás. Velmi si vážím Vaší podpory, trpělivosti a ochoty předat mi co nejvíce zkušeností. Byly to pro mě opravdu cenné rady. Zároveň si velmi vážím důvěry, kterou jste mi věnoval tím, že jste mě nechal aktivně se podílet na péči o pacienty. Tyto tři dny strávené na oddělení jsou pro mě velkou motivací, pomohly mi ujasnit si, že bych se tomuto oboru ráda věnovala i v budoucnu.

Honza LF v Hradci Králové: Rád bych vypíchnul alespoň pár věcí, které mi daly nejvíce: možnost asistovat na sálech (vidět zblízka malé zákroky i ty velké). Dostat pacienta a vyšetřit ho (stylem "na, vyšetři pacienta") - kdy člověk nemá čas přemýšlet, jestli to dokáže nebo se na to cítí, ale zkrátka to musí udělat (což si myslím, že studenta naučí nejvíc), fotografie a kazuistiky v průběhu služby, včetně diskuzí o léčbě. Mockrát děkuji za skvělou zkušenost.

Máte zájem o stáž na našem pracovišti?

Napište nám:
primář oddělení MUDr. Pavel Střihavka, email: strihavka@nemcb.cz

LETÁK KE STAŽENÍ ZDE

Naleznete nás v pavilonu C:

foto mapa arealu

Vstup do budovy: