CZ / EN
free wifi ikona youtube kanal facebook
Víc než nemocnice.
oceneni

oceneni

Urologické oddělení

anglický název: Department of Urology


primář MUDr. Miloš Fiala

vrchní sestra Mgr. Alena Buřičová

Zástupce: MUDr. Aleš Petřík, Ph.D.

Mapa areálu


Kontakty

telefonemail
Urologická ambulance recepce387 875 244
Sekretariát387 875 201urologie@nemcb.cz

 

Urologie se  nachází v pavilonu Z, viz. mapa.

Andrologii naleznete v pavilonu T1-přízemí.

Základní informace:

Urologické oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s. poskytuje komplexní urologickou ambulantní a lůžkovou péči pro celý jihočeský region. Disponuje lůžkovou částí umístěnou v pavilonu Z v 1. a 2. patře s kapacitou 46 lůžek. Jednotkou intenzivní urogynekologické péče s 5. lůžky pro urologické oddělení a 5 lůžky pro gynekologické odděleníve v 1. patře pavilonu Z. Součástí lůžkového oddělení je jeden bezbariérový pokoj. Ambulantní část se nachází v přízemí pavilonu Z a je v provozu od 7.00 do 15.00 hodin. 24 hodinová pohotovostní služba je umístěna ve 2. patře pavilonu Z na stanici C. Pro operační zákroky využíváme 2 operační sály, 1 multioborový robotický sál, 1 zákrokový sál a pracoviště extrakorporální litotrypse v pavilonu Z.

Pracoviště provádí celou šíři operačních výkonů v léčbě nádorů ledvin, nadledvin, vývodných močových cest, močového měchýře, penisu, prostaty a varlat. V operačních technikách se stále více profiluje k miniinvazivním a laparoskopickým postupům. Je vybaveno nejmodernější 3D technologií i instrumentáriem pro dětské pacienty. V léčbě urolitiázy (močových kamenů) provádí celou škálu aktuálně doporučovaných postupů s preferencí neinvazivních (extrakorporální litotrypse) či miniinvazivních metod (semirigidní ureterorenoskopie, flexibilní ureterorenoskopie, perkutánní litotrypse). Oddělení poskytuje komplexní diagnostiku a léčbu mužské i ženské inkontinence, funkčních poruch dolních močových cest a rekonstrukční operace močové trubice. V léčbě dětských pacientů opět preferuje nejmodernější postupy při korekci vývojových vad genitálu a močových cest. Provádění nejmodernějších postupů s sebou nese potřebu dokonalého přístrojového vybavení. Vedle již zmíněných technik máme k dispozici lasery k operacím močových kamenů a prostaty.

V ambulantní části poskytuje oddělení vedle všeobecné ambulance i řadu odborných poraden – pro dětské a onkologické pacienty, pro pacienty s funkčními poruchami močových cest a inkontinencí, pro pacienty s poruchami erekce a plodnosti. Součástí ambulantního sektoru je  pracoviště urodynamiky v pavilonu Z a pracoviště andrologie v přízemí pavilonu T1.

Urologické oddělení má akreditaci MZČR II. stupně pro přípravu lékařů – urologů ve specializačním vzdělávání. Ročně provádí více než 4000 operačních zákroků a v ambulantní části ošetří více než 35000 pacientů.

 

Ambulance - pavilon Z:

Telefonicky se lze objednat k ambulatnímu vyšetření na č. 387 875 244, a to v pracovní dny od 12.00 do 14.30 hod.

  Den provozu Ordinační doba Telefon Ordinující lékař Poznámka
Akutní ambulance PO - PÁ 07.00 - 15.00 387 875 241 lékaři se střídají 15.00 - 07.00
na odd. C
Onkologická ambulance PO 08.30 - 12.00   Dr. Fiala  
Urologicko onkologický tým PO 12.00 - 14.30   Dr. Fiala  
Litiatická poradna PO 08.30 - 14.00   Dr. Petřík  
Andrologická poradna ST, lichý PÁ 08.30 - 14.00  

Dr. Černý
Dr. Staněk

Dr. Skála

 Pavilon T1
Urodynamika PO, ÚT, ČT 08.30 - 14.00  

Dr. Tolinger
Dr. Netolická
Dr. Bartošová

 
Dětská poradna ÚT 08.30 - 14.00  

Dr. Starczewski

Dr. Bartošová

 
Chronická ambulance ÚT, ST, ČT, PÁ

08.30 - 14.00

 

Dr. Boučková
Dr. Černý
Dr. Gocalová 
Dr. Tolinger
Dr. Novák
Dr. Horáková

Dr. Straka

 

 

Pohotovost: všední den 15.00 – 07.00 stanice C urologie, 2. patro pavilon Z

SO, NE, Svátek 07.00 – 07.00 stanice C urologie, 2. patro pavilon Z

 

Přehled nejčastějších vyšetření - ZDE

Prováděné operace - ZDE

 

 

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin ISO 27001.
Jihočeský Kraj
Poskytování služeb obecného hospodářského zájmu je podpořeno z rozpočtu Jihočeského kraje
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace