Spektrum poskytované péče

• Pracoviště provádí celou šíři operačních výkonů v léčbě nádorů ledvin, nadledvin, vývodných močových cest, močového měchýře, penisu, prostaty a varlat.
  • Pracoviště provádí také operační výkony spojené s mužskou inkontinencí.
  • V operačních technikách se stále více profiluje k miniinvazivním, laparoskopickým a roboticky asistovaným  postupům.
  • Je vybaveno nejmodernější 3D technologií i instrumentáriem pro dětské pacienty.
  • V léčbě urolitiázy (močových kamenů) provádí celou škálu aktuálně doporučovaných postupů s preferencí neinvazivních (extrakorporální litotrypse) či miniinvazivních metod (semirigidní ureterorenoskopie, flexibilní ureterorenoskopie, perkutánní litotrypse).
  • Oddělení poskytuje komplexní diagnostiku a léčbu mužské i ženské inkontinence, funkčních poruch dolních močových cest a rekonstrukční operace močové trubice.
  • V léčbě dětských pacientů opět preferuje nejmodernější postupy při korekci vývojových vad genitálu a močových cest.
  • V ambulantní části poskytuje oddělení vedle všeobecné ambulance i řadu odborných poraden – pro dětské a onkologické pacienty, pro pacienty s funkčními poruchami močových cest a inkontinencí, pro pacienty s poruchami erekce a plodnosti. Součástí ambulantního sektoru je pracoviště urodynamiky v pavilonu Z a pracoviště andrologie v přízemí pavilonu T1.
  • K ambulantně prováděným operačním zákrokům patří vyšetření sliznice močového měchýře - cystoskopie, biopsie a cílené biopsie prostaty a drobné chirurgické zákroky na genitálu.
  • Oddělení provádí také mužskou sterilizaci. Jedná se o operační zákrok s finanční spoluúčastí klienta.

Provádění nejmodernějších postupů s sebou nese potřebu dokonalého přístrojového vybavení. Vedle již zmíněných technik máme k dispozici lasery k operacím močových kamenů a prostaty. Od března  2019 rozšířilo Urologické oddělení spektrum operačních technik o roboticky asistované výkony. Nejčastěji prováděnými jsou radikální prostatektomie, resekce nádoru ledviny a pyeloplastika.

Přehled nejčastějších vyšetření ZDE

Prováděné operace - ZDE

Naleznete nás v pavilonu Z a T1:

foto mapa arealu

Vstup do budovy: