Spektrum poskytované péče

Mimo standardní zdravotní péči o děti je součástí oddělení několik specializovaných úseků, které poskytují specializované služby pro celou spádovou oblast jižních Čech.

• Endokrinologická a diabetologická ordinace - součástí ordinace je Diabetologické centrum, které dětským diabetikům zajišťuje veškerou péči včetně zavádění inzulínových pump. Je zde i jihočeské Centrum pro léčbu růstovým hormonem.
  • Gastroenterologie a hepatologie pečuje mimo běžnou činnost také o děti v Centru pro biologickou léčbu nespecifických střevních zánětů. K dispozici je pracoviště dětské gastrofibroskopie a kolonoskopie, vybavené nejmodernější endoskopickou technikou, dále vyšetřování pHmetrií atd.
  • Pracoviště pneumologické jako jedno z mála pracovišť v republice provádí běžně endoskopická vyšetření dýchacích cest u dětí všech věkových kategorií. Dále provádí spirometrie, specializovaná RTG vyšetření plic atd.
  • Dětská kardiologická ordinace provádí jak kardiologické vyšetření, tak kompletní UZ vyšetření srdce a velkých cév, EKG včetně EKG holterovského vyšetření. Provádíme také 24-hodinové monitorování krevního tlaku.
  • Dětská nefrologie úzce spolupracuje s neonatologickým oddělením při následné péči o novorozence s vrozenými vývojovými vadami ledvin a močových cest. Pečuje také o děti s geneticky podmíněnými chorobami ledvin (polycystozy, Alport atd.) a závažnými infekcemi močových cest.
  • Revmatologická ordinace mimo péči o obvyklé revmatologické onemocnění poskytuje také specializovanou biologickou léčbu revmatologických chorob.

Na Dětském oddělení se provádí polysomnografické vyšetření (spánková laboratoř) ve spolupráci s dospělou spánkovou laboratoří.

Ve spolupráci s ORL oddělením se při hospitalizaci provádí vyšetření sluchu u dětí v přirozeném spánku

Oddělení je součástí Dětského traumatologického centra a poskytuje hospitalizační péči pro všechny dětské pacienty s úrazy. Ultrazvukové pracoviště provádí veškerá vyšetření v dětském věku, včetně vyšetření srdce.

Ve spolupráci s operačními obory (urologie, chirurgie, neurochirurgie, oční, ortopedie, ORL, stomatochirurgie, plastická chirurgie) zajišťuje Dětské oddělení hospitalizační péči o děti po operacích.

Součástí oddělení je ordinace dětského psychologa, který se více specializuje na léčbu poruch příjmu potravy (např. mentální anorexie). V rámci psychoterapie působí na oddělení také muzikoterapeut a arteterapeut.

Naleznete nás v pavilonu D:

foto mapa arealu

Vstup do budovy: