Spektrum poskytované péče

Lékařské ambulance

Ambulance léčebné rehabilitace a Ambulance myoskeletální medicíny jsou určeny pro pacienty s funkčními poruchami pohybového aparátu.

Ambulance lymfologická se zabývá komplexní léčbou pacientů s lymfatickými otoky. Certifikát garance kvality udělený Českou lymfologickou společností ČLS JEP.

Ambulance posturálních vad je určena především pro děti a mladistvé s dysharmonickým psychomotorickým vývojem a ortopedickými vadami pohybového aparátu. Dle kapacitních možností i pro kojence s centrální koordinační poruchou. Využíváme principů vývojové kineziologie.

Ambulance pro ucelenou - koordinovanou rehabilitaci poskytuje komplexní péči multidisciplinárního týmu se zaměřením na znovuzískání soběstačnosti, resocializaci a ev. zapojení do pracovního procesu.

Ambulance spasticity je součástí Centra spasticity NCB. Zabývá se vyšetřením, diagnostikou a terapií dle metodiky J. M. Graciese. Podmínkou terapie je aktivní spolupráce pacienta a vedení cvičebního deníku.

Aplikační ambulance provádí nitrosvalovou aplikaci botulotoxinu k léčbě fokální spastické dystonie horní a dolní končetiny

Fyzioterapie

V rámci kinezioterapeutických postupů fyzioterapeuti pracují podle speciálních metodik - např. Bobath koncept, Spiral dynamic, PNF, DNS, Feldenkreise, BPP, Schrottové, Vojtova reflexní terapie.

Speciální programy pro vybrané diagnózy

• funkční sterilita a kostrčový syndrom metodou Mojžíšové
  • vertebrogenní poruchy metodou McKenzie
  • posturální vady