Spektrum poskytované péče

Lůžková část

obrázek č. 1.jpg (93 KB)

Lůžkové kožní oddělení naší nemocnice je jediným lůžkovým kožním oddělením v jihočeském regionu. K hospitalizaci přijímáme pacienty většinou z důvodu neodkladného. Jedná-li se o celotělové alergické reakce, infekce (erysipel – růže, pásový opar, svrab, mykózy), pohlavní nemoci (syfilis), generalizované dermatózy ( ekzémy, lupenka), puchýřnaté choroby, nejasné dermatozy k vyšetření a určení diagnózy, kožní nádory, rozsáhlé bércové vředy, paraneoplastické dermatózy a další kožní nemoci.

Ambulantní část

obrázek č. 2.jpg (107 KB)

Ambulantní kožní oddělení má celkem dvě všeobecné a několik specializovaných ambulancí, pracoviště fototerapie a zákrokový sálek.  Specializovaná péče je poskytována pacientům v rámci centra léčby pro jihočeský region.

Specializované ambulance

Centrum pro biologickou léčbu - v naší nemocnici je centrum pro biologickou léčbu kožních onemocnění jediné v jihočeském regionu. V současnosti pro pacienty můžeme nabídnout biologickou terapii  lupénky (psoriázy), atopické dermatitidy, chronické idiopatické kopřivky a onemocnění potních žláz - hidradenitis suppurativa. Biologická léčba má přísná indikační kritéria, která je pro potřeby úhrady zdravotním pojištěním nutné dodržet. Biologická léčba je proto vyhrazena pro závažné formy těchto onemocnění nereagující na konvenční léčbu.

Ambulance pro kožní choroby z povolání a dermatologickou alergologii - řeší problematiku kontaktně alergického ekzému a dalších kožních alergických onemocnění. Jsou zde vyšetřovány kožní choroby z povolání v návaznosti na Oddělení pracovního lékařství a ve spolupráci s odborníky na hygienu práce příslušných hygienických stanic. Stran epikutánních testů spolupracujeme s alergology, imunology a jinými obory v rámci průkazu původu kontaktně alergického ekzemu (stomatologie, ortopedie).

Ambulance dětské dermatologie - další specializovaná ambulance se zaměřuje na dětskou dermatovenerologii, na kožní problematiku nejmenších pacientů ve spolupráci s Dětskou klinikou a Neonatologickým oddělením nemocnice.

Ambulance pro fototerapii - specializovaná ambulance pro fototerapii je vybavena moderními přístroji na celotělovou UVA, UVB foto a fotochemoterapii, včetně zářiče pro úzkopásmovou UVB terapii 311 nanometrů. Dále se zde pracuje s přístroji pro lokalizovanou terapii dlaní, plosek a kštice.

Ambulance pro sexuálně přenositelné nemoci (STI) - nabízí laboratorní vyšetření, léčbu a dispenzarizaci pacientů s pohlavně přenosnými chorobami - zejména syfilis, kapavky, infekce chlamydia trachomatis, ureaplasmové a mykoplasmové infekce, kondylomat a genitálních oparů. Vyšetřujeme záněty urogenitální oblasti a projevy v oblasti genitálu nejasné etiologie u mužů i žen.

Ambulance pro pigmentová znaménka a kožní nádory - se zabývá vyšetřováním a dispenzarizací těchto útvarů, včetně vyšetření dermatoskopem s možností digitálního ukládání klinických obrazů. V oblasti kožních nádorů, zvláště v oblasti melanomu, má pracoviště úzkou návaznost na Onkologické oddělení nemocnice s celokrajskou působností.

Ambulance korektivní dermatologie a operační sálek - v ambulantní části kožního oddělení naleznou klienti také pomoc při dermatokosmetických problémech. Pozornost je věnována problematice stárnutí kůže, nezhoubných kožních pigmentací, výrůstků, cévních útvarů. Ambulance se též věnuje žilním onemocněním, včetně skleroterapie. Na operačním sálku se ošetřují benigní i maligní kožní útvary, odběr probatorní excise, totální excise /vyříznutí/ s následným histopatologickým vyšetřením, ošetření kryalizací /tekutým dusíkem/, elektrokoagulací, ostrou lžičkou. Operační zákroky jsou prováděny v rozsahu lokální anestezie. V oblasti histopatologie spolupracujeme s patologickým oddělením.

Ambulance pro hojení ran a léčbu bércových vředů - své místo zde má specializovaná ambulance pro hojení ran, kde převažuje péče o pacienty s bércovými vředy a žilní nedostatečností. Ve spektru léčebných možností využíváme při hojení ran nové metody vlhkého krytí za použití rozličných moderních materiálů.

Ambulance lymfologická - nově zřízené centrum lymfologie a lymfoterapie se zabývá diagnostikou a léčbou otoků horních i dolních končetin se zaměřením na cévní a lymfatický systém.  Hlavní náplní je léčba lymfedému manuální a přístrojovou lymfodrenáží, kompresivní terapie a edukace.

Naleznete nás v pavilonu O:

foto mapa arealu

Vstup do budovy: