CZ / EN
free wifi ikona youtube kanal facebook
Víc než nemocnice.
oceneni

oceneni

oceneni

Oddělení plastické chirurgie

anglický název: Department of Plastic Surgery České Budějovice


primář MUDr. Vladimír Mařík

Mgr. Helena Prokešová

Zástupce primáře
MUDr. Pavel Kurial

Mapa areálu


Základní informace:

 Program III. Castle Beauty Conference

Plastická chirurgie Nemocnice České Budějovice je jediným pracovištěm plastické chirurgie v jižních Čechách. Zajištuje plastickochirurgickou péči pro pacienty z celých jižních Čech.

Zabývá se problematikou vrozených vad, zejména pak vrozenými vadami rukou, prstů nohy, ušního boltce očních víček, vrozenými kožními nádory a cévními malformacemi. Další oblastí práce oddělení je chirurgická léčba kožních nádorů nezhoubných i zhoubných nádorů, hlavně basaliomů, spinaliomů, melanomů. Ve spolulpráci s odděleními traumatologickým, stomatochirurgickým, ORL, očním, ortopedickým řeší rozsáhlé defekty po odstranění pokročilých nádorů. Nedílnou součástí práce oddělení je řešení akutních úrazů ruky, zejména ztrátových poranění, poranění šlach, nervů, následné operace rukou po již proběhlých úrazech, rekonstrukce prstů ruky, chirurgická léčba onemocnění ruky. Oddělení poskytuje replantační servis pro oblast jižních a západních Čech. Oddělení se podílí na léčbě popálenin 2 a 3 stupně do rozsahu 15%. Provádí léčbu rozsáhlých defektů tkání mikrochirurgickými přenosy. Pacientkám, které absolvovaly odstranění prsu pro nádor, jsou zde prováděny rekonstrukce prsů. Oddělení provádí operační léčbu dekubitů, operační léčbu chronických osteomyelitid, léčbu kožních defektů.

Další oblastí zájmu oddělení je estetická chirurgie, kde se na oddělení provádí kompletní spektrum estetických operací, to znamená operace boltců, víček, nosu, rtů, čela, plastiky obličeje a krku, zmenšovací, zpevňovací a zvětšovací operace prsů, liposukce, plastiky břich, vnitřních stehen a paží, korekce jizev.

Ročně provede oddělení 1300 - 1500 operací. Oddělení plastické chirurgie v Českých Budějovicích v indikovaných případech často využívá principu jednodenní chirurgie.

Ambulance:

Název Den provozu Ordinační doba Telefon Ordinující lékař Poznámka
konzultační Pondělí 12.00 - 15.00 387 874 110 všichni lékaři  
kontrolní Pondělí - pátek 7.00 - 8.00 387 874 110 všichni lékaři  

Přehled nejčastějších vyšetření

Plastická chirurgie využívá hlavně anamnestické a fyzikální vyšetření pacienta, standardní RTG,CT,UZ případně MR vyšetření. Při chirurgické léčbě melanomu využíváme izotopové vyšetření sentinelové uzliny, které umožňuje včasný záchyt a léčbu známek šíření melanomu do spádových uzlin.

Přehled nejčastějších operací - Zákroky estetické plastické chirurgie - ZDE

 

Přehled nejčastějších operací - Operace rekonstrukční chirurgie - ZDE

 

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin ISO 27001.
Jihočeský Kraj
Poskytování služeb obecného hospodářského zájmu je podpořeno z rozpočtu Jihočeského kraje