CZ / EN
free wifi ikona youtube kanal facebook
Víc než nemocnice.
oceneni

oceneni

Soudnělékařské oddělení

anglický název: Department of Forensic Medicine


primářka MUDr. Eva Tomášková

Zástupce primáře:

Mapa areálu


Kontakty

telefonemail
387 873 401soudni@nemcb.cz

Základní informace:

Soudnělékařské oddělení provádí zdravotní pitvy zejména u náhlých a násilných smrtí a a tzv. soudní pitvy nařízené dle § 115 trestního řádu orgány činnými v trestním řízení (zejména Policií ČR) v Jihočeském kraji. Poskytuje ve formě podrobných pitevních a laboratorních nálezů odborné podklady pro hodnocení předlékařské a lékařské první pomoci, zdravotnické záchranné služby a dalších zdravotních služeb. Využívá poznatků získaných z pitev, činí z nich rozbory, které jsou předmětem lékařských porad, konferencí a seminářů. Podává posudky na základě spisu nebo pitvy, popřípadě na základě jiných vyšetření.

Metodicky garantuje provádění toxikologických vyšetření v toxikologické laboratoři centrálních laboratoří pro forenzní účely včetně zjišťování koncentrace alkoholu a jiných návykových látek v krvi zejména u řidičů. Úzce spolupracuje se skupinou pro drogová úmrtí při Národním monitorovacím středisku pro drogy a drogové závislosti.

 

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin ISO 27001.
Jihočeský Kraj
Poskytování služeb obecného hospodářského zájmu je podpořeno z rozpočtu Jihočeského kraje
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace