CZ / EN
free wifi ikona youtube kanal facebook
Víc než nemocnice.
oceneni

oceneni

oceneni

Druhy odběrů

  • Odběr plné krve - obvykle se odebírá 400 - 500 ml krve do odběrové soupravy. Samotný odběr trvá do 10 minut. Jedná se o nejčastější typ odběru, který lze u mužů provést maximálně 5 x ročně, u žen 4 x ročně.
  • Odběry přístrojové (aferezy) - odebírá se pouze určitá zvolená složka krve (červené krvinky, plazma, krevní destičky) ostatní složky jsou dárci v průběhu odběru vráceny. Vlastní odběr je delší, někdy až 90 minut, liší se dle typu přístroje. U dárce je požadován dobře viditelný žilní systém a vhodné parametry krevního obrazu.
  • Autotransfuze - pacientovi je v časovém předstihu na základě předpokládané potřeby odebrána krev před vlastním léčebným zákrokem. Odebraná krev či její složka je pacientovi podána v průběhu vlastní operace. Krev odebranou k autotransfuzi nelze podat jinému příjemci.
Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin ISO 27001.
Jihočeský Kraj
Poskytování služeb obecného hospodářského zájmu je podpořeno z rozpočtu Jihočeského kraje