CZ / EN
free wifi ikona youtube kanal facebook
Víc než nemocnice.
oceneni

oceneni

oceneni

Pohotovost

LÉKAŘSKÁ POHOTOVOSTNÍ SLUŽBA

Lékařská pohotovostní služba (LPS) zajišťuje první kontakt se zdravotními službami v době mimo běžné ordinační hodiny lékařů primární péče. Je obvykle zajištěna praktickými lékaři, zubní LPS pak zubními lékaři z regionu. Poskytuje základní vyšetření a ošetření, event. zprostředkuje specializovanou péči v nemocnici. 

Je určena pro pacienty bez zjevného ohrožení životně důležitých funkcí. Za ošetření se platí regulační poplatek. Na ošetření lékařem LPS by měla navazovat v krátké lhůtě kontrola u registrujícího , aby posoudil úspěšnost , případně jej upravil a doplnil.

Mimo ordinační hodiny LPS pro dospělé a LPS pro děti a dorost zajišťují akutní ošetření v nutných případech jednotlivá oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s. v rámci ústavní pohotovostní služby (ÚSP). LPS zubní není mimo ordinační hodiny dostupná.

Lékaři sloužící ústavní pohotovostní službu na odděleních musejí svou pozornost a péči věnovat také pacientům lůžkových částí včetně jednotek intenzivní péče.

Proto žádáme pacienty a jejich doprovod o trpělivost při případném čekání na ošetření.

Regulační poplatky

LÉKÁRENSKÁ POHOTOVOST

Lékárenská pohotovost zajišťuje vedle pohotovostního výdeje léčiv pro ošetření náhlých změn zdravotního stavu veřejnosti urgentní požadavky pro oddělení nemocnice.

Žádáme pacienty a jejich doprovod o trpělivost při případném čekání na výdej léčiv.

 

 

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin ISO 27001.
Jihočeský Kraj
Poskytování služeb obecného hospodářského zájmu je podpořeno z rozpočtu Jihočeského kraje