CZ / EN
free wifi ikona youtube kanal facebook
Víc než nemocnice.
oceneni

oceneni

Pracoviště epidemiologie


vedoucí lékařka MUDr. Iva Šípová

Mapa areálu


Základní informace:

 

Hygiena a epidemiologie jsou obory preventivní medicíny. Nemocniční hygiena epidemiologie se zabývá specifickou problematikou zdravotnických zařízení. Cílem oboru je vytváření bezpečného prostředí pro pacienty i zaměstnance. Má konziliární a zásadně nerepresivní charakter. Pracoviště epidemiologie se v rámci své činnosti zaměřuje na tvorbu a aktualizaci vnitřních hygienických standardů. Dále kontroluje dodržování protiepidemických zásad, provádí a hodnotí stěry z nemocničního prostředí atd. Spolupracuje s orgánem ochrany veřejného zdraví. Koordinuje vzdělávání zaměstnanců v oblasti hygienické legislativy. Pracoviště epidemiologie zajišťuje činnost očkovacího centra při infekčním oddělení. Očkovací centrum provádí zvláštní očkování zaměstnanců nemocnice a dále očkování veřejnosti na žádost a před výjezdem do zahraničí.

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin ISO 27001.
Jihočeský Kraj
Poskytování služeb obecného hospodářského zájmu je podpořeno z rozpočtu Jihočeského kraje
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace