CZ / EN
free wifi ikona youtube kanal facebook
Víc než nemocnice.
oceneni

oceneni

oceneni

Oddělení nemocniční hygieny a epidemiologie

anglický název: Department of hospital hygiene and epidemiology


vedoucí lékařka MUDr. Iva Šípová

vrchní sestra Martina Ligocká

Mapa areálu


Kontakty

telefonemail
Očkovací centrum387 87 4661

Základní informace:

 

Hygiena a epidemiologie jsou obory preventivní medicíny. Nemocniční hygiena epidemiologie se zabývá specifickou problematikou zdravotnických zařízení. Cílem oboru je vytváření bezpečného prostředí pro pacienty i zaměstnance. Má konziliární a zásadně nerepresivní charakter. Oddělení nemocniční hygieny a epidemiologie se v rámci své činnosti zaměřuje na tvorbu a aktualizaci vnitřních hygienických standardů. Dále kontroluje dodržování protiepidemických zásad, provádí a hodnotí stěry z nemocničního prostředí atd. Spolupracuje s orgánem ochrany veřejného zdraví. Koordinuje vzdělávání zaměstnanců v oblasti hygienické legislativy. Oddělení nemocniční hygieny a epidemiologie zajišťuje činnost očkovacího centra. Očkovací centrum provádí zvláštní očkování zaměstnanců nemocnice a dále očkování veřejnosti na žádost a před výjezdem do zahraničí.

Provozní doba:

Očkování za úhradu (klíšťová encefalitida, cestovní medicína...)

středa 7 - 11 a 13 - 16 hodin (bez objednání)

Očkování proti COVID–19:

výhradně na základě objednání přes centrální rezervační systém - https://infekce.nemcb.cz/

 
Zájemci o poradenství a očkování se nemusí předem objednávat. V případě dotazů ohledně cestovní medicíny a vakcinace můžete využít také telefonní linky 387 87 4661.
 

 

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin ISO 27001.
Jihočeský Kraj
Poskytování služeb obecného hospodářského zájmu je podpořeno z rozpočtu Jihočeského kraje