O oddělení

Oddělení urgentního příjmu Nemocnice České Budějovice jako samostatné oddělení zahájilo činnost v říjnu 2018. Toto pracoviště slouží jako vstupní místo pro pacienty s akutními obtížemi a je moderně vybavené pro poskytování urgentní péče k záchraně života.

Filozofie centralizace péče o akutního nemocného je cílena na bezpečnost pacienta i zdravotnického personálu - akutní pacient by měl po nemocnici putovat co nejméně, maximální množství potřebné péče by mělo být soustředěno na jednom místě.

Oddělení urgentního příjmu funguje jako mezičlánek pro hladkou návaznost přednemocniční neodkladné péče a nemocniční péče. Slouží jako filtr pro časné rozpoznání nemocných ohrožených selháním životních funkcí a má též funkci “nárazníku” v situacích přísunu většího množství nemocných. Umístění Oddělení urgentního příjmu v přízemí pavilonu C přináší výhody v podobě těsné vazby na radiologický komplement, pracoviště kardiocentra i dobrou dostupnost ostatních pracovišť v jiných pavilonech.

Oddělení urgentního příjmu úzce spolupracuje se Zdravotnickou záchrannou službou Jihočeského kraje a se všemi pracovišti Nemocnice České Budějovice, která poskytují akutní péči - ambulantní, lůžkovou i komplementární.

Naleznete nás v pavilonu C:

foto mapa arealu

Vstup do budovy: