Spektrum poskytované péče

Struktura oddělení

Recepce OUP

Recepce OUP s nonstop provozem je bodem prvního kontaktu pacienta se zdravotnickými pracovišti pavilonu C. Zde se registrují všichni akutní pacienti nezávisle na tom, jakým způsobem byli k vyšetření doporučeni nebo transportováni. Sestra v recepci zhodnotí stav pacienta a charakter jeho obtíží a na základě přidělené ošetřovatelské priority rozhodne o místě a urgenci ošetření.

Hala OUP

Prostorná čekárna umožňuje důstojné vyčkání na ošetření. Je vybavena automaty s teplými i studenými nápoji, občerstvením a také velkoplošnými obrazovkami. Ty zároveň plní funkci monitorů vyvolávacího systému pacientů. Prostor splňuje veškeré parametry, tak aby bylo možné ošetřit pacienty při události s hromadným postižením zdraví, ale i pro účely umístění a ošetření většího množství pacientů v méně závažném stavu.

Ambulantní část OUP

V ambulancích jsou ošetřováni pacienti s nízkým rizikem selhání životních funkcí. Součástí tohoto provozu je i zákrokový sál pro menší chirurgické výkony a sdílená utrazvuková vyšetřovna.

Lůžková část OUP

Na lůžkové části oddělení jsou ošetřováni pacienti s rizikem selhání životních funkcí i ti, u nichž hrozí nebezpečí z prodlení. Dále pacienti z ambulantní části, jejichž stav nebo léčba vyžaduje uložení na lůžko (imobilita, potřeba infuzní terapie, většího množství diagnostických úkonů apod.). Lůžková část disponuje dvěma boxy pro intenzivní péči o kriticky nemocné, jedním izolačním boxem (pro pacienty s nutností oddělené péče z důvodů epidemiologických, sociálních apod.) a dalšími čtyřmi až šesti lůžky v polootevřeném prostoru. Tým lůžkové části OUP zajišťuje v případě potřeby první pomoc i v místech prostorově anebo funkčně přiléhajících k urgentnímu příjmu.

Současný stav a cílová podoba OUP

Aktuálně fungují v prostorách oddělení urgentního příjmu akutní ambulance interního, neurologického a chirurgického oddělení. Ve všedních dnech v běžné pracovní době je zde umístěna akutní ambulance gastroenterologického oddělení. Ambulance kardiologického a plicního oddělení zůstávají prozatím umístěné v 1. a 4. podlaží pavilonu C v rámci svých oddělení. V návaznosti na postupující rekonstrukci dalších částí nemocnice se oborové obsazení OUP postupně mění - od dubna 2022 zde funguje též traumatologická ambulance a příjmové místo traumacentra, od května 2023 také lékařská pohotovostní služba pro dospělé.

Po dokončení přestavby by v rámci OUP měly fungovat akutní ambulance interních oborů z pavilonu C (konkrétně interny, neurologie, kardiologie, gastroenterologie a pneumologie) a ambulance obecné chirurgie.

Jsme si vědomi jistého omezení komfortu našich pacientů i posádek zdravotnické záchranné služby, na které probíhající rekonstrukce nemocnice působí. Snažíme se však o všech těchto změnách předem informovat a minimalizovat jejich dopady. Děkujeme Vám za pochopení, všechny prováděné stavební úpravy mají za cíl vytvořit moderní a komfortní prostředí pro poskytování kvalitní a bezpečné péče.

Naleznete nás v pavilonu C:

foto mapa arealu

Vstup do budovy: