O oddělení

Oddělení je zaměřeno na rychlou diagnostiku celého spektra plicních onemocnění a jejich adekvátní léčbu.

Úzce spolupracujeme s řadou oddělení, zejména s plicní léčebnou, kam předáváme pacienty k léčbě tuberkulózy a také k pokračování v zavedené léčbě zejména u chronických a polymorbidních pacientů, kde je předpoklad jejího delšího trvání. Léčbu pacientů s plicní rakovinou zajišťuje onkologické oddělení.

Stejně jako v ostatních oborech došlo také v pneumologii za poslední dekády k významnému pokroku v diagnostice i léčbě plicních onemocnění.

Naše plicní oddělení poskytuje kompletní spektrum péče o nemocné (část ve spolupráci s dalšími odděleními) a úrovní péče patří mezi přední krajská pracoviště srovnatelná s klinickými odděleními fakultních nemocnic.

Akreditace

Oddělení má nejvyšší akreditaci III. stupně.

Vzdělávání studentů

Zajišťuje i vzdělávání studentů vysokých škol, středních škol i postgraduálně studujícím lékařům při jejich přípravě na atestaci z interních oborů či pneumologie.

Naleznete nás v pavilonu C:

foto mapa arealu

Vstup do budovy: