CZ / EN
free wifi ikona youtube kanal facebook
Víc než nemocnice.
oceneni

oceneni

oceneni

Klinická hematologie

anglický název: Hematology


primář MUDr. Ivan Vonke, MBA

Mapa areálu


Kontakty

telefonemail
Recepce387 873 574 hematologie.amb@nemcb.cz
Sesterna387 873 558

Základní informace:

Ambulance klinické hematologie se zaměřuje na diagnostiku a léčbu krevních chorob včetně onemocnění srážlivosti krve. Zajišťuje konziliární vyšetření pro nemocnici a zdravotnická zařízení v Jihočeském kraji. V odůvodněných případech přebírá pacienty do dlouhodobé péče. Lůžková hematologická péče je zajišťována na vyčleněné stanici interního oddělení se specializovaným režimem upraveným pro potřeby hematologických pacientů.

Kromě standardní činnosti se část ambulance věnuje vyhledávání a léčbě chorob s nadměrným srážením krve. Hematologická ambulance zajišťuje pro potřeby kraje punkce kostní dřeně včetně potřebných následných vyšetření. Jako jediné pracoviště v regionu zajišťuje toto pracoviště aferetické výkony (laicky "čištění" krve) pro všechny obory v kraji.

 

Objednávání k vyšetření:

K vyšetření je nutné se objednat na telefonním čísle 387 873 558, 387 873 574. Při objednání je třeba uvést celé jméno, rodné číslo a zdravotní pojišťovnu. K vlastnímu vyšetření si přineste doporučení od odesílajícího lékaře a, pokud ji máte k dispozic,i i další zdravotnickou dokumentaci.

Bez předchozího objednání nemůžeme s výjimkou akutních život ohrožujících stavů garantovat vyšetření v den příchodu.

 

Přehled nejčastějších vyšetření

Běžná vyšetření

Při prvním vyšetření, není-li domluveno jinak, doporučujeme příchod nalačno – 4 hodiny před vyšetření nejíst, nepít slazené nápoje nebo mléko. Při opakovaných vyšetřeních individuální domluva. Odběry probíhají od 7,00 hod, optimální je příchod cca. 1 hod před termínem objednání.

 

Punkce kostní dřeně (trepanobiopsie, sternální punkce)

Výkon slouží k vyšetření kostní dřeně. Provádí se v místním umrtvení a trvá 10-20 minut. Není nutné být nalačno, naopak doporučujeme lehkou snídani. Po sternální punkci může pacient odejít po asi půl hodině domů. U trepanobiopsie zůstává přibližně 2 hodiny na oddělení. Na daný den by si nemocný neměl plánovat žádné namáhavější činnosti, měl by být pokud možno v klidu. Nedoporučujeme odjezd hromadnou dopravou.

Přehled nejčastějších operací a výkonů

Aferetické výkony (plazmaferéza, erytroferéza)

Výkony slouží k odstranění některých nadbytečných krvinek, případně škodlivých látek z krve. Doba výkonu je velmi individuální - od 30 minut až po několik hodin.

Není nutné být nalačno, naopak doporučujeme lehkou snídani. Přibližně hodinu po výkonu lze odjet domů, bezprostředně po výkonu zpravidla nedoporučujeme hromadnou dopravu a řízení vozidla.

Lékařský výzkum a vědecká činnost odd.klinické hematologie

Oddělení klinické hematologie se zapojuje do lékařského výzkumu v rámci multicentrických studií v celém profilu hematoonkologických onemocnění a poruch srážení krve.

Den provozu  Název Ordinující lékař Ordinační doba
Pondělí Ambulance I. MUDr. Sýkora 8:00 - 14:00
Ambulance II.  MUDr. Cimburová 
Úterý Ambulance I. MUDr. Vonke 8:00 - 14:00
Ambulance II.  MUDr. Jandová
Středa Ambulance I. MUDr. Motáň 8:00 - 14:00
Ambulance II.  MUDr. Vondráková
Čtvrtek Ambulance I. MUDr. Vonke 8:00 - 14:00
Ambulance II.  MUDr. Cimburová 
Pátek Ambulance I. MUDr. Vonke 8:00 - 14:00
Ambulance II.  MUDr. Vondráková

 

 

 

 

 

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin ISO 27001.
Jihočeský Kraj
Poskytování služeb obecného hospodářského zájmu je podpořeno z rozpočtu Jihočeského kraje