Lékařský výzkum a vědecká činnost kardiochirurgického oddělení

Pracovníci oddělení se účastní výuky na Jihočeské univerzitě. Zaměstnanci oddělení se aktivně podílejí na výuce mediků Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni a II. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze i studentů Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity. Pracují na několika multicentrických studiích a na experimentálním pracovišti řeší problematiku nových náhrad postižených srdečních chlopní. Trvale spolupracují na řešení klinických i vědeckých problémů s předními světovými pracovišti i formou společných seminářů.