CZ / EN
free wifi ikona youtube kanal facebook
Víc než nemocnice.
oceneni

oceneni

Informace - covid-19

Informace - covid-19

 

Porodní asistentky při kontaktu se ženou odeberou informace ohledně důvodu jejího příchodu a také informace ke zjištění podezření na covid-19 (respirační potíže, kašel, horečka, kontakt s osobou, u které byla prokázána infekce covid-19, pobyt v rizikových oblastech).

Pokud žena neguje podezření na nákazu koronavirem, probíhá standardní příjem k hospitalizaci.

Pokud pacientka udává potíže ve smyslu podezření na covid-19 nebo přichází s již potvrzenou pozitivitou, je izolována v k tomu určené místnosti, kde je určen další postup podle rozhodnutí lékaře GPO a lékaře infekčního oddělení. 

U maminek před plánovaným císařským řezem vyžadujeme výsledek stěru na PCR SARS-CoV-2 (ne starší než 72 hodin), který si zajistí samy na libovolném odběrném místě.

Prosíme všechny budoucí maminky, aby se vybavily do porodnice několika ústenkami. Doporučujeme, aby je nosily po celou dobu hospitalizace. Dále žádáme o maximální dodržování důsledné hygieny rukou během hospitalizace. Všechny pokoje jsou vybaveny dezinfekčními prostředky na ruce.

Vzhledem k narůstajícímu počtu rodiček s pozitivní anamnézou covid-19, došlo od 31. října 2020 k vytvoření stanice pro tyto ženy a jejich děti. Tato stanice bude oddělená od stanice fyziologických novorozenců. Pokud to zdravotní stav matky a novorozence dovolí, bude umístěna na tuto stanici a dostane vedle lůžka své dítě. Ošetřování matky i dítěte bude probíhat podle epidemiologických pravidel pro covid pozitivní pacienty. Pro tyto matky platí absolutní zákaz návštěv po dobu pobytu na oddělení.

 

V návaznosti na epidemiologickou situaci  bohužel není možné rozvolnit doposud platný zákaz návštěv. Režim návštěv na porodnické části Gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s. je změněn následovně:

Návštěvy nezletilých dětí budou umožněny na stanicích porodnice pouze otci dítěte, a to maximálně na dobu 15 minut denně na jednolůžkovém pokoji, v případě dvoulůžkového pokoje pak bude návštěva otci dítěte  umožněna pouze v návštěvní místnosti ve stejném časovém  rozsahu.  

Ubytování osoby blízké na jednolůžkovém pokoji společně s matkou dítěte není po dobu plošného zákazu návštěv umožněno, neboť se na něj vztahuje plošný zákaz návštěv obsažený v krizovém opatření vlády ČR č. 998 ze dne 8. 10. 2020.

Přítomnost doprovodu u porodu je možná, maximálně v počtu 1 osoby. Režim přítomnosti třetí osoby při porodu umožňujeme za podmínek krizového opatření vlády ČR č. 998 ze dne 8. 10. 2020, tj.

-  třetí osobou je druhý rodič dítěte nebo osoba žijící s rodičkou ve společné domácnosti, 

- porod bude probíhat v samostatném porodním pokoji nebo boxu s vlastním sociálním zařízením, 

-  bude zamezen kontakt třetí osoby s ostatními rodičkami, 

-  třetí osoba se podrobí měření teploty před vstupem do porodního pokoje nebo boxu,

-  třetí osoba má tělesnou teplotou nedosahující 37,0 °C a zároveň nemá příznaky onemocnění covid-19 (kašel, rýma, dušnost, bolest v krku nebo bolesti svalů)

- třetí osoba používá chirurgickou roušku jako minimální ochranu dýchacích cest (používání improvizovaných nebo látkových roušek nepostačuje). 

 

Děkujeme za pochopení!

 

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin ISO 27001.
Jihočeský Kraj
Poskytování služeb obecného hospodářského zájmu je podpořeno z rozpočtu Jihočeského kraje
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace