O oddělení

ONP 1 se skládá z ambulantní a lůžkové části, které pracují jako jeden funkční celek. Lůžková část oddělení je umístěna v pavilonu O - horní areál nemocnice. V současné době jsou v provozu 4 stanice s celkem 96 lůžky.

Na každé stanici se nachází 11 dvoulůžkových pokojů a 2 jednolůžkové, tedy 24 lůžek. Za ošetřovatelskou péči každé stanice odpovídá staniční sestra s kolektivem 8 sester, 1 ošetřovatelky a 3 sanitářek - žen. Na stanici jsou 1 až 2 sanitáři muži, kteří pomáhají s manipulací imobilních nemocných pacientů a zajišťují jejich doprovod na vyšetření.

Nemocní pacienti mají k dispozici

• U každého z pokojů bezbarierové WC, sprchu. Pro imobilní nemocné je na každé stanici velká koupelna s pojízdným sprchovým lůžkem.
  • Rehabilitační péči dle ordinace lékaře, kdy pod dohledem zkušeného fyzioterapeuta trénují nácvik soběstačnosti a zlepšení kondice. K tomu využívají různé přístroje (motodlahy, rotopedy) a pomůcky (chodítka, pojízdné WC křesla, opěrky, polohovací pomůcky, apod.).
  • Na každé stanici jídelnu s televizorem, ledničkou pro uložení potravin pacientů, kuchyňskou linkou s varnou konvicí. I malou knihovnu.
  • Pořádané aktivity pro pacienty, sloužící k jejich rozptýlení při pobytu v nemocnici. Ty se konají v prostorách jídelny. Například canisterapie, zpívání, loutkové divadlo.
  • Nemocní, rodinní příslušníci i personál mohou využít služeb nemocničního kaplana, jenž má kancelář v 7. patře, pavilonu O.
  • Sociální pracovnici, která je velmi důležitým členem týmu ONP 1. Kancelář naleznete v pavilonu O, ve 3. patře. Na sociální pracovnici se mohou obrátit o radu a pomoc nemocní i jejich příbuzní nejen s vyplněním formulářů, ale i s návrhem pro řešení konkrétních situací.

Návštěvy

Návštěvy na oddělení jsou možné denně v době od 14:00 do 17:00 hod. Nedoporučujeme návštěvy dětem do 15 let.

Foto - ONP 1

chodba 5.p..jpg (2.09 MB)     chodba 6.p..jpg (2.10 MB)

jídelna 4.p..jpg (2.34 MB)

Více o historii a vývoji našeho oddělení se můžete dočíst v Nemocničním zpravodaji ZDE