Spektrum poskytované péče

Důvodem k umístění na lůžko následné péče je vždy zdravotní stav pacienta, nikoliv jeho sociální situace. K hospitalizaci jsou indikováni pacienti z akutních lůžek naší nemocnice, kdy se jedná o nemocné, kteří již nepotřebují péči na akutním lůžku, ale jejichž léčba vyžaduje hospitalizaci v nemocničním zařízení. V širokém spektru léčených chorob převažují nemoci interního charakteru.

Velkou skupinu nemocných tvoří nemocní po úrazech, operacích, nejčastěji pohybového aparátu, kdy léčba a následná rehabilitace vyžaduje delší časové období vzhledem k vyššímu věku nebo povaze onemocnění.

Při příjmu se v rámci vstupního vyšetření zhodnotí celkový zdravotní stav pacienta se zaměřením na aktuálně probíhající onemocnění. U každého nemocného je stanoven plán léčebné, rehabilitační a ošetřovatelské péče. Na oddělení jsou denně prováděny lékařské vizity, při kterých je vždy zhodnocen aktuální zdravotní stav. Dvakrát týdně jsou prováděny velké vizity s primářkou oddělení.

Cílem pobytu na lůžkách následné péče je

• Zlepšení zdravotního stavu, mobility, soběstačnosti na co nejvyšší možnou úroveň, aby se nemocný mohl vrátit do domácího prostředí nebo do sociálního zařízení.
  • U nevyléčitelných nemocných zajistit důstojné podmínky v závěrečné fázi života, bez fyzického a psychického utrpení.
  • Kvalifikovaný ošetřovatelský personál zajišťuje komplexní odbornou ošetřovatelskou péči, která odpovídá všem trendům moderního ošetřovatelství.
  • Rehabilitační péče na oddělení probíhá denně (kromě víkendů a svátků) a je zaměřena převážně na nácvik soběstačnosti, zlepšení a udržení mobility, zlepšení celkové kondice nemocného.

Sociální pracovnice

• Zajišťuje sociálně-právní poradenství ve vztahu k onemocnění nebo jeho následkům.
  • Provádí sociální šetření, depistážní činnosti u nemocných, kteří se v důsledku své nemoci ocitli v nepříznivé sociální situaci nebo jsou-li touto situací ohroženi.
  • Posuzuje životní situace pacientů ve vztahu k onemocnění, spolupracuje s rodinnými příslušníky, orgány veřejné správy, soudy aj.
  • Podílí se na zajištění další péče a služeb potřebných po ukončení hospitalizace s ohledem na zdravotní stav a situaci nemocných.
  • Pomáhá s vyřizováním sociálních dávek, příspěvky na péči apod.
  • Pomáhá zajistit umístění v sociálních zařízeních.

Kontakt na sociální pracovnici:
Mgr. Martina Kališová
Horní areál - pavilon O, 3. patro
Tel: 38787 4922, + 420 721 988 039
kalisova.martina@nemcb.cz

Naleznete nás v pavilonu O:

foto mapa arealu

Vstup do budovy: