23. 04. 2021

Nemocnice České Budějovice pokračuje v režimu odložené plánované péče

Nemocnice České Budějovice, a.s. přijímá s opatrným optimismem informaci, že některé jihočeské nemocnice již zahájily obnovení dlouho odkládané plánované péče.

V českobudějovické nemocnici je však zatím stále 4. největší počet hospitalizovaných pacientů s covid-19 z celé České republiky (po Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně, Fakultní Thomayerově nemocnici a Fakultní nemocnici Ostrava) a pokles jejich počtu je pomalý, proti zbytku republiky i kraje opožděný. Proto jsme stále nuceni pokračovat v režimu odložené plánované péče.

Byli bychom rádi, kdyby nám epidemická situace umožnila  vyrazit na cestu postupného návratu k běžnému režimu od 3. května.

Pacienty o novém termínu jejich odloženého výkonu informuje zdravotnický personál telefonicky, SMS či formou emailu okamžitě, jakmile bude provoz obnoven. Veřejnost budeme rovněž informovat na našich webových stránkách.