CZ / EN
free wifi ikona youtube kanal facebook
Víc než nemocnice.
oceneni

oceneni

oceneni
13. 03. 2020

Komerční vyšetřování PCR SARS-CoV-2

Informaci o možnosti komerčního vyšetřování PCR SARS-CoV-2 u osob, které „k vyšetření nejsou indikovány“, oznámenou cestou médií, vnímáme v souvislosti se zvýšením počtu vyšetřujících laboratoří a zejména zapojení soukromých subjektů, jejichž počet má dále narůstat. Tuto možnost vítáme. 

 

Českobudějovická nemocnice je jednou ze 14 páteřních nemocnic v ČR určených pro péči o pacienty s onemocněním COVID-19, o které jsme připraveni se postarat. Naše současná kapacita je nyní alokována pro vyšetřování vzorků od symptomatických osob indikovaných k vyšetření epidemiologem dle platného algoritmu Ministerstva zdravotnictví ČR. 

 

V tuto chvíli nejsme bohužel schopni komerční diagnostiku PCR SARS-CoV-2 u osob, které „k vyšetření nejsou indikovány“, zajistit. V podobném režimu neprovádíme ani žádná jiná molekulárně biologická vyšetření. Rozšíření služeb nad rámec zákonné povinnosti zajistit zdravotní služby nám brání mimo jiné personální oslabení způsobené péčí našich zaměstnanců - rodičů o jejich děti. V případě uzavírání mateřských škol se tento problém dále prohloubí.  

 

Je třeba mít na paměti, že případný negativní výsledek u bezpříznakové osoby neznamená, že se nákaza neprojeví v dalších dnech. Zcela klíčové je dodržování karanténních opatření a hygienických zásad jako je například správné mytí rukou. Pokud dojde v této věci ke změně, budeme veřejnost bezodkladně informovat na našich webových stránkách.

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje logo katolicika asociace logo hospitalin ISO 27001.
Jihočeský Kraj
Poskytování služeb obecného hospodářského zájmu je podpořeno z rozpočtu Jihočeského kraje