29. 11. 2017

Gynekologové a porodníci z celé České republiky se sejdou v Českých Budějovicích

Konference nemocničních gynekologů a porodníků, kterou pořádá Sdružení nemocničních gynekologů a porodníků (SNGP) ve spolupráci se Sekcí nemocničních gynekologů České gynekologické a porodnické společnosti ČLS JEP, se letos uskuteční v Českých Budějovicích.

Celostátní konference, která se koná ve dnech 30. 11. – 2. 12. 2017 v Clarion Congress Hotelu, bude již sedmým společným setkáním gynekologů a porodníků pracujících v lůžkových zařízeních, a to od fakultních nemocnic po lůžková oddělení krajských, městských i privátních nemocnic. Zajímavá témata zde naleznou také ambulantní gynekologové.

„Hlavními tématy konference budou stěžejní oblasti oboru, jakými jsou onkogynekologie, urogynekologie, perinatologie, reprodukční a fetální medicína. Jedním z cílů konference je také poskytnout prostor mladým lékařům do třiceti let k prezentaci své práce. Součástí programu budou i workshopy, při kterých se zejména mladí lékaři mohou seznámit s novými metodami, technikami a ihned si je na místě vyzkoušet,“ vysvětluje prezident letošního ročníku MUDr. Petr Sák, Ph.D., primář Gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice České Budějovice. Právě českobudějovická nemocnice poskytla své prostory a vybavení pro workshopy zaměřené na Kolposkopii, cervikální patologii a kurz endoskopického šití.

Očekává se, že do jihočeské metropole přijede přibližně 400 gynekologů a porodníků, porodních asistentek.