hc

Jak získat přístup ke zdravotnické dokumentaci

Setřídili jsme pro vás nejčastější dotazy vztahující se k dostupnosti zdravotnické dokumentace pacienta.

Mám právo podívat se do své zdravotnické dokumentace? A co moji blízcí?

Ano, pacient má právo nahlížet do zdravotnické dokumentace, která je vedena k jeho osobě.
K nahlédnutí do dokumentace může také pověřit jinou osobu. Pacientův zástupce má zároveň právo pořizovat z dokumentace opisy a kopie.

Jak mám postupovat při zpřístupňování dokumentace někomu blízkému?

Pokud chcete někomu poskytnout oprávnění k přístupu do dokumentace, musíte takovou osobu buď uvést do chorobopisu, nebo vyplnit příslušný formulář pro souhlas pacienta. Jakmile se dotyčná osoba prokáže vyplněným formulářem s vaším úředně ověřeným podpisem, je zmocněna za vás komunikovat ve všech záležitostech týkajících se vašeho zdravotního stavu. K pořizování fotokopií vyplňte zároveň Formulář - Žádost o kopii zdravotní dokumentace osoby blízké.

Formulář pro souhlas pacienta

Formulář - Žádost o kopii zdravotnické dokumentace osoby blízké

Nahlížení do zdravotnické dokumentace, pořizování výpisů, kopií a poskytování informací o stavu hospitalizovaného pacienta se řídí dle zákona č. 372/2011 Sb. o zdravotních službách. Z tohoto důvodu nelze poskytnou zdravotnickou dokumentaci osobě, která nesplňuje zákonem dané podmínky, nebo není osobou určenou pacientem k nahlížení do jeho dokumentace. Totéž se týká poskytování informací o hospitalizaci pacienta a jeho zdravotního stavu ústní formou.

Kde lze podat žádost o nahlédnutí do zdravotnické dokumentace a pořízení kopií?

Žádost můžete podat buď osobně, nebo písemně:

1. osobně v budově vedení nemocnice, v přízemí (vyplnění příslušného formuláře, předložení dokladu totožnosti)

2. poštou zaslat na adresu: Nemocnice České Budějovice, a. s., kancelář vedení společnosti,
B. Němcové 585/54, 370 01 České Budějovice.

O nezbytných dokladech se předem informujte.

Jaká je lhůta na vyřízení žádosti?

Z provozních důvodů není možné nahlédnutí zajistit na počkání. Jednotlivé žádosti se snažíme vyřizovat v co nejkratším termínu, s ohledem na provoz oddělení a administrativní náročnost. Maximální lhůta na vyřízení je 30 dní.

Pořízení kopií zdravotnické dokumentace je zpoplatněná služba. Věnujte prosím pozornost úhradě poplatků za poskytování těchto služeb.

Ceník služeb - ZDE

Otevírací doba pokladny - ZDE

Přehled jednotlivých žádostí:

Přehled souvisejících článků:

Lékárna Nemocnice České Budějovice a.s. Jihoceske nemocnice verejne zakazky Certifikát kvality a bezpečí zdravotni klaun Jihočeský Kraj Diecézní charita České Budějovice Chatový tábor Slavkov Kapka Naděje ISO 27001.